Шефът на плуването: Тримата ни олимпийци са чисти, има външна намеса

Георги Аврамчев.

Няма застрашени състезатели с вече спечелени олимпийски квоти, нито са засегнати най-добрите ни плувци.

Това заяви президентът на Българската федерация по плуване Георги Аврамчев по повод на информацията от Антидопинговия център, че трима национали са дали положителни допингпроби. Това означава, че поне не са засегнати Антъни Иванов, Йосиф Миладинов и Калоян Левтеров.

Селекционерът на националните отбори Кристиян Минковски отказа да потвърди информацията на "Спортал" и bTV, че уличените са Здравко Баблаков, Светлозар Николов и Благой Панайотов. Той не каза "не", но обясни: "Не мога да потвърдя тези имена, защото нямам право да го правя съгласно протокола на Антидопинговия център."

Намереният препарат е станозолол – от „зората“ на допинговите скандали, което беше повод Аврамчев да заподозре външна намеса и действия на недоброжелатели.

"Истината ще стане ясна след разследването, което започваме, а и е важно самите уличени плувци какво ще разкажат", допълни той. Тази проверка трябва да изясни дали състезателите сами не са вземали забранения стимулант, или наистина е станало по друг начин.

Чуйте интервюто с Аврамчев в първия звуков файл.

Шефът на Антидопинговия център Виолета Заркова потвърди, че наказанието за употреба на анаболни стероиди, какъвто е станозололът, е лишаване от състезателни права за четири години.

Тя допълни, че пробите са направени в извънсъстезателен период след Нова година, така че няма застрашени върхови постижения. Заркова поясни, че имената на допингираните ще бъдат обявени официално утре. Изявлението на Заркова пред БНР:

Александър Георгиев даде асистенция при успех на Ню Йорк

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев се отличи с асистенция за победата над Ню Джърси с 6:3 в Националната хокейна лига. Руският страж с български корени е първият вратар на Рейнджърс след легендарния Хенрик Лундквист, който записва асистенция за тима. Пасът на Георгиев бе за първия гол, с който Адам Фокс откри резултата във втората минута...

публикувано на 07.03.21 в 09:17

Ювентус обърна Лацио, Мората блести

Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Торинци показаха, че могат да бележат голове и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който преди мача получи лека травма и започна мача на пейката, като се появи в игра през второто полувреме. Лацио поведе в 14-а минута с гол на Хоакин Кореа от разстояние. Малко по-късно Милинкович-Савич..

публикувано на 07.03.21 в 09:13

Барселона доближи лидера след успех в Памплона

Барселона се приближи на две точки до лидера Атлетико (Мадрид) след победа с 2:0 над Осасуна като гост в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Каталунците, които започнаха колебливо сезона, вече мечтаят за титлата и очакват с интерес мадридското дерби тази вечер между третия Реал и лидера Атлетико. На "Естадио Ел Садар" в Памплона съдията показа червен картон за..

публикувано на 07.03.21 в 09:11

Глазгоу Рейнджърс на точка от титлата в Шотландия

Глазгоу Рейнджърс победи Сейнт Мирън с 3:0 и направи решителна крачка към първата си титла в Шотландия от десет години. Рейнджърс се нуждае от още една точка, за да си гарантира трофея. Голове на Райън Кент, Алфредо Морелос и Янис Хаджи донесоха победата и запазиха стопроцентовия актив на тима като домакин през този сезон. Рейнджърс за последно..

публикувано на 07.03.21 в 06:03

Левандовски с хеттрик за обрат над Борусия

Роберт Левандовски реализира хеттрик за паметен обрат на Байерн (Мюнхен) срещу Борусия (Дортмунд) в дербито на кръга в Бундеслигата. Баварците допуснаха два бързи гола в началните минути, но обърнаха до 4:2 и се върнаха на върха в класирането, където за кратко бе РБ Лайпциг. Голмайсторите на двата отбора Ерлинг Холанд и Роберт Левандовски очаквано бяха в..

публикувано на 07.03.21 в 06:01

Много битка и липса на голове между ЦСКА София и Локомотив (Пловдив)

ЦСКА София и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в най-интересния мач от 20-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Двата отбора изиграха оспорван мач, изпълнен с много агресия и единоборства, но с малко футболни достойнства.  Първото полувреме бе скучно, без положения  и нито един удар в рамките на двете врати. Малко по-интересно бе второто полувреме,..

публикувано на 06.03.21 в 19:35
Дани Олмо от Лайпциг (вляво) се бори с Винченцо Грифо.

Лайпциг хвърли ръкавица на Байерн с 3:0

РБ (Лайпциг) излезе начело в класирането на Бундеслигата, след като постигна победа с класическото с 3:0 като гост над Фрайбург в среща от 24-ия кръг. Головете отбелязаха Кристофър Нконку (41’), Александър Сьорлот (64’) и Емил Форшберг (79’). Двата отбора изнесоха вяло първо полувреме без да успеят да създадат нещо сериозно пред една от двете..

публикувано на 06.03.21 в 18:49