Спират добавките на плувците, чакат общата проверка за допинг

Снимка: архив БНР

До днес имаше две разследвания по случая с тримата допингирани плувци. Едното на федерацията по плувни спортове и друго -  на Антидопинговия център. Днес Управителният съвет на федерацията подсказа, че прехвърля изцяло топката на антидопинговата институция.

Президентът на плуването Георги Аврамчев заяви, че оттук нататък очаква резултатите от нейната проверка и ще й съдейства. Съдействието се изразява, както вече се знае, в проверката за забранени препарати на всички състезатели, участвали в последните два лагера на националните отбори след Нова година. Това ще стане тепърва, тоест седмица след оповестяването на положителните Здравко Баблаков, Светлозар Николов и Благой Панайотов. И след като техните съотборници в националния тим бяха ваксинирани срещу Covid-19 с първите дози, за което антидопинговите служители са били уведомени.

Аврамчев допълни, че подготовката на отбора продължава, но временно се спират добавките, които се дават.

Междувременно Управителният съвет на федерацията подкрепи селекционера Кристиян Минковски, срещу когото имаше обвинения и изразени съмнения от страна на състезатели и негови колеги, както и доктора на националите Любомир Петров.

Подробности от декларацията на УС - в звуковия файл..

Марица защити титлата си

Марица взе титлата за седми пореден път

Отборът на Марица (Пловдив) защити шампионската си титла и за седми пореден път триумфира във волейболното ни първенство при жените. В пловдивската зала „Сила“, „жълто-сините“ надиграха Казанлък с 3:0 гейма и спечелиха финалната серия с 2:0 победи. Момичетата на Лазар Лазаров не оставиха никакви шансове на съперничките си като спечелиха..

публикувано на 14.04.21 в 19:48

15 състезатели ще представят България на европейското първенство по скокове на батут в Сочи

15 състезатели ще представят България на европейското първенство по скокове на батут, което ще се проведе от 29 април   до 2 май в Сочи (Русия). Освен това България ще бъде представена и от генералният секретар на централата Мариела Стойчева, в качеството й на вицепрезидент на техническия комитет по скокове на батут към Европейската..

публикувано на 14.04.21 в 17:39

Григор Димитров открива програмата в Монте Карло

Григор Димитров ще играе в първия мач на днешната програма в турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло. Българинът среща във втория кръг ветерана Жереми Шарди, а мачът е първи на корт номер 2 и ще започне в 12.00 ч. Гришо започна убедително участието си в турнира, след като надигра на старта германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3 и 6:4. Шарди пък..

публикувано на 14.04.21 в 07:11

Томас Тухел: Продължаваме заслужено напред

Мениджърът на Челси Томас Тухел не бе особено доволен от загубата на тима си с 0:1 от Порто, но заяви, че лондончани заслужено се класират за полуфиналите на Шампионската лига. Челси спечели първата среща с 2:0. „Беше много тежък мач. Може би не стана най-интересният за гледане, но от тъчлинията изглеждаше много напрегнат, интензивен и..

публикувано на 14.04.21 в 07:03

Босът на ПСЖ: Играхме великолепно, искаме трофея

Президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал-Халаифи бе повече от доволен от класирането на тима му за полуфиналите на Шампионската лига. Парижани отстраниха настоящия носител на трофея Байерн (Мюнхен), въпреки че загубиха с 0:1 у дома. Победата с 3:2 в Мюнхен се оказа достатъчна за класирането на тима за следващата фаза. „Нашата цел винаги е била да..

публикувано на 14.04.21 в 06:57

Актьорът Николай Урумов: Задължително да върнат формата с 16 отбора

Актьорът Николай Урумов заяви категорично, че се надява от новия сезон форматът на елитното ни футболно първенство да бъде възстановен на 16 отбора. Както е известно, от Професионалната футболна лига пуснаха запитване до клубовете дали през следващата кампания да бъде върната старата форма на шампионата. Това породи полемика сред тимовете, които..

публикувано на 13.04.21 в 12:37

Пряко по "Хоризонт": Славия и Арда определят първия финалист за Купата

Отборите на Славия и на Арда ще определя първия финалист в турнира за Купата на България по футбол.  Двубоят  е в 18:30 часа на стадиона в столичния квартал  "Овча купел" и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт". В първия мач в Кърджали нямаше победител и той приключи при резултат 0:0.  Домакините от Славия решиха да направят треньорска..

публикувано на 13.04.21 в 07:44