Берое победи Славия с разлика

Б
Снимка: БК Берое

Берое (Стара Загора) разгроми гостуващия Славия с 96:67 (25:8, 26:23, 30:19 15:17) в среща от първата тройка на женското баскетболно първенство на България.

За възпитаничките на Татяна Гатева това е втори успех във втората фаза на шампионата, докато "белите" допуснаха четвърто поредно поражение.

В срещата интрига нямаше, след като Берое спечели първата част с 25:8 и до края доминираше. В хода на мача преднината на домакините достигна 34 точки.

За Берое Радостина Христова беше най-добра за успеха със 16 точки и 5 борби за 15 минути игра. 14 точки вкара Сара Буут, по 11 добавиха Виолина Кочева, Жаклин Златанова и Преслава Колева.

17 точки за Славия отбеляза Елена Димова, а 16 добави Йоланда Косса.

Това беше последен мач при дамите преди Купата на България на 9 и 10 март.

Кристиано Роналдо

Роналдо пропуска мач заради травма

Португалската звезда на Ювентус - Кристиано Роналдо, ще пропусне мача срещу Аталатна от италианското първенство по футбол в неделя. Причината е мускулна травма, обяви треньорът на "бианконерите" Андреа Пирло. Той добави, че аржентинският нападател Пауло Дибала ще играе от първата минута. "Важен играч ще отсъства за нас. Кристиано Роналдо..

публикувано на 17.04.21 в 14:48
Титла за Русия на световното отборно първенство по фигурно пързаляне

Русия спечели титлата на Световното отборно първенство по фигурно пързаляне в Осака (Япония), като завърши със 125 точки, а в подреждането следват САЩ със 110 точки, Япония със 107, Италия със 72, Франция с 67 и Канада с 57 точки. Във волната програма при спортните двойки триумфираха световните шампиони Анастасия Мишина и Александър Галямов..

публикувано на 17.04.21 в 14:27
Любослав Пенев говори пред медиите.

Пенев ще пише до УЕФА, възмутен от Кабаков

Треньорът на ЦСКА София - Любослав Пенев, изрази възмущението си от действията на съдията Георги Кабаков в реванша от полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол срещу Лудогорец. Той бе изгонен в края на мача и нямаше право да говори след двубоя. Днес на пресконференция преди утрешния двубой с Царско село, Пенев сподели мнението си за..

публикувано на 17.04.21 в 13:53
НХЛ

Резултатите в НХЛ

Мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада:  Монреал - Калгари 2:1 Бостън - НЙ Айлендърс 3:0  Минесота - Сан Хосе 3:2  Анахайм - Лас Вегас 0:4 Ванкувър - Едмънтън отложен  Колорадо - Лос Анджелис отложен

публикувано на 17.04.21 в 10:14
Чикаго - Мемфис

Резултатите в НБА

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА):  Юта - Индиана - 119:111 Вашингтон - Ню Орлиънс - 117:115 след продължение Детройт - Оклахома Сити - 110:104 Филаделфия - ЛА Клипърс - 106:103 Бруклин - Шарлът - 130:115 Торонто - Орландо 113:102, Хюстън - Денвър 99:128, Чикаго - Мемфис 115:126, Минесота - Маями 119:111, Сан Антонио -..

публикувано на 17.04.21 в 10:10
Ботев (Пд) - Славия

Нови два мача в Първа лига днес, по "Хоризонт" предаваме Ботев (Пд) - Славия

Нови два мача от 24-ия кръг предстоят днес във футболната ни Първа лига. По програма "Хоризонт" на БНР от 17.45 ч. ще предаваме мача Ботев (Пд) - Славия. От 20 ч. пък е сблъсъкът между съставите на Арда и Берое. Вчерашните двубои не донесоха голове. При нулеви равенства завършиха срещите  ЦСКА 1948 - Черно море  и  Етър - Ботев (Враца).

публикувано на 17.04.21 в 07:29
Евертън - Тотнъм

Евертън и Тотнъм направиха зрелищно 2:2

Отборите на Евертън и Тотнъм направиха отличен мач и завършиха 2:2 в първия сблъсък от 33-ия кръг във Висшата лига на Англия.  Хари Кейн откри за гостите от Лондон в 27-та минута, но Сигурдсон възстанови равенството 4 минути по-късно.  През втората част отново Сигурдсон даде аванс на Евертън и пак Кейн върна равенството малко след това. Тотнъм е седми..

публикувано на 17.04.21 в 06:20