Мексико изравни - 1:1 победи за Купа "Дейвис"

Адриан Андреев

Адран Андреев не успя да даде аванс на България от 2:0 победи в мача срещу Мексико от Световна група 2 на турнираза  Купа "Дейвис" - световно отборно първенство по тенис за мъже, при дебюта на новия капитан на тима Теодор Бачев.

Резултатът между двата отбора вече е равен, след като младокът отстъпи в три сета на Херардо Лопес Виясеньор - 6:3, 1:6, 2:6.

Адриан Андреев започна отлично срещата и поведе в първия сет с 6:3, след като реализира пробив в осмия гейм за 5:3. Преди това в третия гейм младият български талант спаси три точки за пробив и взе подаването си, а накрая в деветия гейм спечели на нула.

Ситуацията тотално се промени след това и във втория сет мексиканецът спечели пет поредни гейма, в това число и два пробива, за да дръпне с 5:0, след което с лекота да вземе частта само за 25 минути. Лошата серия на Андреев продължи и в третия сет, който започна с пробив на нула. Българинът се върна в мача за 2:3, като демонстрира отлична защита на задна линия. Но с течение на мача Виясеньор заигра все по-добре и по-добре, вкара няколко топки по диагонала. Направи втори пробив за 5:2 и след това затвори срещата при първата си открила се възможност.

Първата ракета на българите Димитър Кузманов по-рано днес даде аванс на домакините, след като разгроми  само за 47 минути Луис Патиньо с 6:1, 6:1.

Така "трикольорите" се нуждаят от още един успех в оставащите три срещи  утре - на двойки и обратните сингъли, за да си гарантира крайната победа.

Ботев (Пд) - Славия

Нови два мача в Първа лига днес, по "Хоризонт" предаваме Ботев (Пд) - Славия

Нови два мача от 24-ия кръг предстоят днес във футболната ни Първа лига. По програма "Хоризонт" на БНР от 17.45 ч. ще предаваме мача Ботев (Пд) - Славия. От 20 ч. пък е сблъсъкът между съставите на Арда и Берое. Вчерашните двубои не донесоха голове. При нулеви равенства завършиха срещите  ЦСКА 1948 - Черно море  и  Етър - Ботев (Враца).

публикувано на 17.04.21 в 07:29
Евертън - Тотнъм

Евертън и Тотнъм направиха зрелищно 2:2

Отборите на Евертън и Тотнъм направиха отличен мач и завършиха 2:2 в първия сблъсък от 33-ия кръг във Висшата лига на Англия.  Хари Кейн откри за гостите от Лондон в 27-та минута, но Сигурдсон възстанови равенството 4 минути по-късно.  През втората част отново Сигурдсон даде аванс на Евертън и пак Кейн върна равенството малко след това. Тотнъм е седми..

публикувано на 17.04.21 в 06:20
Лайпциг - Хофенхайм

Лайпциг и Хофенхайм стигнаха до нулево реми

В мач от 29-ия кръг на Бундеслигата тимовете на РБ Лайпциг и Хофенхайм завършиха без победител - 0:0.  След това равенство тимът на домакините остава на второто мястов класирането с актив от 61 точки, а Хофенхайм е на 11-ото с 32.  Въпреки усилията и на двата отбора да стигнат до голове, такива не паднаха и двата отбора се задоволиха с по една точка.

публикувано на 17.04.21 в 06:13
Лил

Лил със стъпка накриво в битката за титлата

Отборът на Лил спечели само точка при равенството 1:1 на свой терен срещу Монпелие в мач от 33-ия кръг на френската Лига 1.  Така водачът в класирането даде шанс на Пари Сен Жермен да стопи разликата в битката за титлата след своя мач от кръга срещу Сент Етиен. Монпелие поведе в 21-ата минута чрез Анди Делор. В 85-ата минута Луис Араужо възстанови..

публикувано на 17.04.21 в 06:09

ЦСКА 1948 и Черно море разочароваха с 0:0

Тимовете на ЦСКА 1948 и Черно море не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 24-ия кръг на efbet Лига и срещата завърши 0:0. Двубоят на стадион “Васил Левски” не предложи много положения пред двете врати, като цяло равенството е логичният изход от срещата. Все пак гостите от Варна трябва малко повече да съжаляват, че не стигнаха до..

публикувано на 16.04.21 в 21:41

Без изпадащи отбори от Лигата на нациите през 2021

Системата за промоция и изпадане във волейболната Лига на нациите е замразена за сезон 2021. След одобрението на Административния борд на Международната федерация FIVB и съгласието на домакина Хърватия за женското издание и Португалия за мъжкото издание FIVB днес обяви отмяна на турнирите Callenge cup 2021 поради продължаващата пандемия и..

публикувано на 16.04.21 в 20:47
Григор Димитров

Григор Димитров отказа участие в Барселона

Григор Димитров отказа участие на турнира в Барселона. Надпреварата от ранга ATP 500 е през следващата седмица. В причина за решението на Димитров се превърна проблемът със зъбите, за който той призна след края на мача с Рафаел Надал. Тогава първата ни ракета сподели, че няколко дни не е могъл да яде и спи.  Димитров ще се завърне..

публикувано на 16.04.21 в 20:37