Балкан спечели трудно в Плевен

Балкан надигра като гост Спартак (Пл)

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна трудна победа като гост на Спартак (Плевен) в първа среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Тимът на Йовица Арсич надигра своя съперник с 80:70 точки след оспорван мач в зала "Балканстрой".

Първото полувреме беше белязано от няколко обрата като на почивката Балкан имаше 4 точки аванс.

Спартак намаляваше разликата на няколко пъти през второто полувреме, но Балкан удържа успеха.

Това беше 13-ти успех за "зелените", които имат и 5 поражения, а съперникът е с баланс 3-15.

Балкан е на второ място в класирането, а Спартак заема осмата позиция.

В игра за Балкан се завърна Крис Минков, който пропусна последните четири срещи на тима поради контузия.

Сияни Чеймбърс и Димитър Димитров бяха най-резултатни за Балкан с по 16 точки. Дарко Балабан реализира 14 точки.

За плевенчани 18 точки реализира Мартин Маринов, а със 17 точки и 11 борби завърши Димитър Маринчешки.

Ханзи Флик

Ханзи Флик напуска Байерн

Треньорът на Байерн (Мюнхен) - Ханзи Флик, обяви решението си да напусне клуба след края на сезона по футбол. Той поиска договорът му да бъде прекратен, като отказа да се обоснове за своя избор. Знае се обаче, че той е в конфликт със спортния директор Хасан Салихамиджич. “След дълго обмисляне реших, че през лятото искам да се разделя с..

публикувано на 17.04.21 в 20:24
Азрудин Валентич

Валентич: Нямахме физически сили да обърнем мача

Треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич, заяви след загубата с 0:1 от Славия в срещата от 24-ия кръг на Първа лига по футбол: „Оставихме зад гърба си много труден период за нас. Доста от нашите играчи имаха едва 1-2 тренировки преди мача, както и някои от резервите бяха след Covid-19. Дадохме всичко от себе си, но нямахме физически сили да..

публикувано на 17.04.21 в 20:17
Златомир Загорчич

Загорчич: Спечелихме мача абсолютно заслужено

Треньорът на Славия - Златомир Загорчич, коментира победата над Ботев (Пловдив) с 1:0 в мача от 24-ия кръг на Първа лига по футбол: „Изиграхме един силен мач. Аз съм доволен от това, което показахме и второто полувреме. 10-15 минути преди края не ми хареса много това, което видях и противникът можеше да ни вкара гол. Ние спечелихме мача абсолютно..

публикувано на 17.04.21 в 20:13
Ивайло Иванов

Иванов загуби срещата за бронзовия медал в Лисабон

Ивайло Иванов загуби срещата за бронзовия медал в категория до 81 килограма на Европейското първенство по джудо в Лисабон (Португалия). В битката за третото място Иванов загуби с вадзари от световния шампион от Токио 2019 и европейски от Тел Авив 2018 Саги Муки (Израел). Още в 9-ата секунда съдията отсъди ипон за Муки. След протест от..

публикувано на 17.04.21 в 19:46
Ботев загуби от Славия в Пловдив

Славия надигра Ботев в Пловдив

Славия спечели с 1:0 гостуването си на пловдивския Ботев от 24-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят на комплекс „Ботев 1912“ в Коматево започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов. „Жълто-черните“ започнаха с няколко атаки, но гостите бързо поеха инициативата. В 13-ата минута Емил Виячки отблизо..

публикувано на 17.04.21 в 19:38
Левски спечели във Варна

Левски разгроми Черно море във Варна

Тимът на Левски завърши участието си в редовния сезон на баскетболното ни първенство с разгромяваща победа. В мач от последния 27-и кръг „сините“ прегазиха Черно море със 110:57 точки във Варна. Така Левски приключи на втора позиция в крайното класиране с актив от 20 победи и 4 загуби. В плейофите столичани ще играят с отбора на Ямбол в..

публикувано на 17.04.21 в 17:48

Ивайло Иванов ще се бори за бронза

Ивайло Иванов ще спори за бронзовия медал в категория до 81 килограма на Европейското първенство по джудо в Лисабон (Португалия). Българинът загуби на полуфиналите от европейския шампион за 2019 г. Матиас Касе от Белгия. Двамата бяха изключително равностойни в редовните четири минути, а след 3:27-минутно продължение Иванов загуби, след като..

публикувано на 17.04.21 в 17:28