Бъдещият концесионер на Летище София консорциумът SOF Connect ще привлече повече от 900 милиона лева дългосрочна инвестиция в страната. Това се казва в изявление на компанията по повод обвиненията на опозицията, последвали решение на правителството за условията на концесията.
SOF Connect потвърждава ангажимента си за подобряване и развитие на Летище София, се казва в позицията на консорциума.
Не се предвижда опрощаване, а само отлагане на заплащането на годишните концесионни възнаграждения, дължими за първите 10 години от срока на концесията. Това е необходимо, за да се запази финансовата устойчивост на летището, да бъде заплатено първоначалното концесионно възнаграждение и да бъде изпълнена мащабната инвестиционна програма, включително изграждане на нов Терминал 3, се казва още в становището.
В него се подчертава, че въпреки Covid кризата консорциумът е потвърдил ангажимента си към концесията и ще привлече в България повече от 900 милиона лева дългосрочна инвестиция веднага, като и да подкрепи финансово летището по време на кризата.
Сред ангажиментите на компанията са още да подобри значително услугите и инфраструктурата на Летище София и да плати 550 милиона лева първоначално концесионно възнаграждение към държавния бюджет на България.
От консорциума съобщават, че проучват юридическите възможности за противодействие на всички неверни твърдения.
Договорът за концесията на летище София беше сключен през юли миналата година след тръжна процедура, продължила 2 години.
Близо два тона пластмасови са събрани в рамките на пролетната кампания "Капачки за бъдеще“ в Кюстендил в неделния и празничен ден, обявиха организаторите. Събраните средства заедно с даренията са за закупуване на кувьози, медицинска апаратура и други средства, които спасяват детски животи. Отново се включиха десетки кюстендилци, които за..
Работещите в Българското национално радио, Българската национална телевизия и Българската телеграфна агенция излизат на национален протест на 15 май. Те ще блокират кръстовището пред Софийския университет "Свети Климент Охридски", ще има и акции в други градове на страната. Искането е за минимално увеличение на заплатите с 15 процента, като за..
Президентът е част от политическата класа. Когато е обявявал кандидатурата си, той е изразил съгласието си със съществуващите договори на страната. Към онзи момент България е била заявила готовността да приемем еврото, когато сме готови . Този коментар направи пред БНР Илияна Николова, изпълнителен директор на фондация "Работилница за..
В навечерието на абитуриентските балове от Министерството на труда и социалната политика (МТСП) и Фондация "Помощ на лица с проблеми в развитието" организират благотворителната инициатива "Бални рокли с кауза" под патронажа на министър Борислав Гуцанов. Ще се продават дарени от дизайнери тоалети. Ще се набират и средства за бъдещия Дневен..
Премиерата на документалния филм "Царят-гражданин" е днес в двореца "Врана". Творбата е посветена на Симеон Сакскобургготски, неин автор е Павел Станчев. "Царят-гражданин" ще се излъчи в ефира на Българската национална телевизия в сряда от 9 вечерта. Лентата е част от поредицата "БНТ представя". Филмът проследява както исторически..
Тази вечер УНИЦЕФ България публично представя документалната си видеопоредица "Отвъд историите", посветена на менталното здраве на децата и младите хора . Проектът включва 3 филмови портрета на хора, осмелили се да нарушат социалните очаквания и да преодолеят личните си граници. Прожекцията ще бъде последвана от дискусия с героите на филмите,..
ГДБОП, прокуратурата и ДАНС провеждат операция във Враца и населени места около града. По неофициална информация става дума за акция, свързана с разпространението на антидемократична идеология. Спецакция във Врачанско срещу хакерска група, разпространявала фашистка идеология Извършват се претърсвания на различни адреси в града и..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..
Получил ли е инструкции президентът Румен Радев, за да промени позицията си и да поиска референдум за еврото? Това каза пред БНР евродепутатът от..