Левски с обрат срещу Ботев във Враца

Ботев (Вр) - Левски
Снимка: Архив

Найджъл Робърта отбеляза нови два гола, а Левски направи още един голям обрат през второто полувреме и победи с 3:1 Ботев (Враца) като гост в мач 21-ия кръг на Първата ни футболна лига. Така "сините" отново поведоха с четири точки на Ботев (Пловдив) на деветото място, след като днес "канарчетата" надвиха с 3:2 ЦСКА 1948. Само преди десет дни Левски губеше с 0:1 и срещу Берое на "Герена" в мач за Купата, но постигна пълен обрат с хеттрик на Робърта.

Ботев (Враца) изигра много силни първи 15 минути и вкара един гол, а можеше и повече. Първото попадение падна в шестата, когато юношата на "сините" Валери Домовчисйки отклони центриране с глава към далечната греда и Костадин Ничев стреля по диагонал за 1:0. Само девет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев игра с ръка в наказателното поле на Левски и Ботев получи дузпа, при която обаче Даниел Генов удари странична греда. Централният нападател на Ботев изпусна още един чист гол в 31-та минута, когато получи топката непокрит на около четири метра пред вратата на гостите от София, но не уцели очертанията й. Патрик-Габриел Галчев пък изпусна единственото добро положение за Левски, след като овладя топка на гърди в наказателното поле в осмата минута, но стреля далеч над напречната греда. Така първото полувреме завърши с минимална преднина в полза на домакините.

Въпреки че играеше далеч по-лошо от домакините си, Левски успя да стигне до натиск след началото на второто полувреме и това моментално даде резултат. Найджъл Робърта пропусна първото положение сам срещу вратаря Красимир Костов, но вкара второто в 57-та минута. Здравко Димитров центрира от ългов удар и нидерландецът засече високата топка покрай излезлия да я посрещне страж на Ботев. "Сините" не спряха само с това, а стигнаха и до втори гол само две минути по-късно. Отново Здравко Димитров центрира в наказателното поле и Робърта отклони към вратарското поле, където капитанът Живко Атанасов засече топката с глава за 2:1. Левски вкара и трети гол в рамките на девет минути. Мартин Петков бе съборен в наказателното поле на "сините" от първия голмайстор в мача Костадин Ничев, а Найджъл Робърта вкара втория си гол с прецизен шут в десния ъгъл на вратата на Красимир Костов. Следващото положение бе отново за Левски в 77-та минута. Робърта подаде на Мартин Петков в наказателното поле на Ботев и юношата на "сините" засече топката на скорост с първо докосване, но я изпрати покрай страничната греда от далечната страна. Резервата Билал Бари също пропусна едно чисто положение в 86-ата минута и Левски спечели с 3:1.

Загубата остави Ботев на 12-о място с шест точки зад отбора на Левски.

Първенство на България по футбол, мач от 21-ия кръг:
Ботев (Враца) - Левски - 1:3 (1:0)
голмайстори: 1:0 Костадин Ничев 9, 1:1 Найджъл Робърта 57, 1:2 Живко Атанасов 59, 1:3 Найджъл Робърта 66-дузпа
пропусната дузпа: Даниел Генов 15 (Ботев)
стадион: "Христо Ботев", Враца
съдия: Владимир Вълков
жълти картони: Аласан Н'Диайе, Чавдар Ивайлов, Никола Колев (Ботев); Начо Монсалве, Найджъл Робърта, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров (Левски).

Състав на Ботев: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (60-Петър Атанасов), Венцислав Керчев, Даниел Генов (60-Дориан Бабунски), Димитър Буров, Илия Миланов, Костадин Ничев, Педро Лагоа (73-Юлиан Ненов) и Чавдар Ивайлов (63-Никола Колев).
Състав на Левски: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров (90-Насиру Мохамед), Найджъл Робърта (90-Валери Божинов), Начо Монсалве (32-Симеон Славчев), Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Илия Юруков, Мартин Петков и Георги Александров.

Лудогорец разгроми Арда

Лудогорец постигна очаквана победа над тима на Арда в среща от 3-тия кръг в Първа футболна лига. Разградските футболисти доминираха през по-голямата част от двубоя и спечелиха с 5:1 Старши треньорът Георги Дерменджиев беше дал почивка на голяма част от своите титуляри. Головата серия откри Сон в 8-та минута след подаване на Дани Групер. В 44-та..

публикувано на 03.08.24 в 23:07

Спартак Варна победи с лекота ЦСКА София

Спартак 1918 Варна спечели втората си победа в българското футболно първенство.  Завърналият се в елита варненски тим надигра и спечели категорична победа над ЦСКА-София с 3:0.  С успеха си „соколите“ имат вече 7 точки в актива си, докато „армейците“ са с победа, две поражения и 3 точки. Голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов (14-ата мин.), 2:0 Ахмед Ахмедов..

публикувано на 03.08.24 в 21:53
Хавиер Ибанес

Хавиер Ибанес донесе първи медал за България от Олимпиадата

Българският национал Хавиер Ибаниес осигури първи медал за България на Олимпиадата в Париж. Европейският шампион и втори в схемата в категория до 57 килограма победи поставения под номер 7 вицешампион от Азиатските игри в Хуанчжоу 2023 Шудай Харада (Япония) с 5:0 (329:28, 29:28, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа и се класира за полуфиналите, с което..

публикувано на 03.08.24 в 21:45
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева с пето място във финала на прескок

Валентина Георгиева се класира на пето място на финала на прескок при жените на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Париж. 18-годишната българка, която е дебютантка на най-големия спортен форум, изпълни много добре и двата си прескока. Първо тя направи "Юрченко" с два винта и получи 14.100, след което "Цукахара" с винт и половина и беше..

публикувано на 03.08.24 в 18:49
Рами Киуан

Рами Киуан не успя да стигне полуфиналите в Париж

Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите в категория до 71 килограма на олимпийския турнир по бокс Париж и остана на крачка от медалите. 24-годишният Киуан загуби от Омари Джоунс (САЩ) с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) съдийски гласа и не успя да се класира за полуфиналите, с което да си гарантира най-малко бронз. Настоящият европейски..

публикувано на 03.08.24 в 17:51
Матю Ебдън/Джон Пиърс

Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха олимпийската титла на двойки мъже

Австралийците Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха титлата на двойки мъже в турнира по тенис на Олимпийските игри в Париж. Ебдън и Пиърс победиха на финала четвъртите поставени Раджийв Рам и Остин Крайчек (САЩ) с 6:7(6), 7:6(1), 10:8 за малко повече от два часа на корта.

публикувано на 03.08.24 в 16:16