Алберт Попов 24-и в алпийския слалом от световната купа в Кранска гора

Алберт Попов се класира на 24-о място в слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Кранска гора (Словения).
Попов финишира с общо време 1:51.15 секунди. Той беше 29-и след първото си спускане за 53.15 секунди, но прогресира с пет позиция след осми резултат във втория манш с 58.00 секунди.

Другият българин в състезанието Камен Златков финишира 36-и в първия манш за 54.41 секунди и не се класира за втория.
Световният шампион за младежи от Давос 2018 Клеман Ноел (Франция) записа осма победа в кариерата си за Световната купа и втора за сезона с 1:47.51 минута.

Той беше най-бърз след първото спускане с 49.30 секунди и запази лидерската си позиция.

Друг французин Виктор Мюфа-Жанде се класира втори на 62 стотни от секундата, а трети се нареди Рамон Ценхойзерн (Швейцария) на 71 стотни от секундата.

Австриецът Марко Шварц завърши седми на 1.69 секунди и си осигури малката Световна купа в дисциплината преди финалите на сезона в Ленцерхайде (Швейцария) през следващата седмица.

Шварц е недостижим на върха с 625 точки, пред Ценхойзерн с 503 точки и Ноел с 473 точки. Алберт Попов е 26-и с 90 точки и остана само на 2 точки от 25-ото място - последното, което дава право на участие във финалите на кампанията. Той все пак може да се включи при отказване на някой от по-предно класиралите се алпийци.

Лидерът за Световната купа Алекси Пентюро (Франция) беше четвърти след първия манш, но не завърши втория и остана с актив от 1100 точки. Той има аванс на върха в подреждането от едва 31 точки пред Марко Одермат (Швейцария), който не кара слалом.

Трети е Лоик Меяр (Швейцария) със 760 точки.

алпийски слалом от СК за мъже в Кранска гора:

1. Клеман Ноел (Франция) - 1:47.51 минута (49.30 секунди в първия манш и 58.21 секунди във втория манш).
2. Виктор Мюфа-Жанде (Франция) - 1:48.13 (49.91 и 58.22)
3. Рамон Ценхойзерн (Швейцария) - 1:48.22 (49.86 и 58.36)
4. Лоик Меяр (Швейцария) - 1:48.41 (50.27 и 58.14)
5. Хенрик Кристоферсен (Норвегия) - 1:48.53 (49.79 и 58.74)
6. Мануел Фелер (Австрия) - 1:48.69 (50.77 и 57.92)
- - -
24. Алберт Попов (България) - 1:51.15 (53.15 и 58.00)

Две наши девойки са на осминафиналите на "Уимбълдън"

Българките Ива Иванова и Росица Денчева се класираха за осминафиналите на сингъл при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под номер 16 Ива Иванова победи с 6:4, 6:2 Рейна Гото от Япония. За място на четвъртфиналите Ива ще играе срещу третата поставена и финалистка от Аустрелиън оупън Емерсън Джоунс Австралия. На..

публикувано на 10.07.24 в 20:51
Треньорът Росен Барчовски предупреждаваше за този изход още през пролетта.

Баскетболният шампионат остана без ЦСКА

Отборът на ЦСКА не подаде заявка за участие в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) през следващия сезон. След приключването на срока за подаване на заявки за сезон 2024/2025 за участие в Sesame НБЛ, десет са съставите, подали редовно своите заявки. От клубовете, които участваха през миналия сезон, заявки не подадоха Берое и ЦСКА, обявиха..

публикувано на 10.07.24 в 20:33

Драма на Тура! Вингегор изпревари Погачар с фотофиниш

Йонас Вингегор от тима Висма-Лийз а байк спечели с фотофиниш срещу лидера Тадей Погачар единадесетия планински етап на колоездачната Обиколка на Франция между Ево-ле-Бен и Льо Лиоран, който бе 211 км. Датчанинът даде време от 4:58.00 часа и изпревари със сантиметри големия си съперник за титлата тази година. Погачар от тима на ОАЕ направи самостоятелна..

публикувано на 10.07.24 в 18:33

България е шампион на Балканите по естетическа гимнастика

Националният отбор на България спечели титлата при жените на Балканиадата по естетическа групова гимнастика, която завърши в столичната "Асикс Арена", информира БТА. Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева бяха без..

публикувано на 10.07.24 в 17:48
Ламин Ямал

Ламин Ямал: Класирането на финала е сбъдната мечта

Испанският тинейджър Ламин Ямал опита да омаловажи вълнението си от страхотния гол, който реализира на полуфинала на Евро 2024 срещу Франция, но каза, че достигането до финала на Европейското първенство е сбъдната мечта за него и за майка му. 16-годишният Ямал бе избран за Играч на мача в Мюнхен, след като стана най-младият голмайстор в историята на..

публикувано на 10.07.24 в 11:21
Национален отбор по волейбол за девойки под 18 години

България срещу Италия в полуфиналите на Евроволей при девойките

Националният ни отбор по волейбол за девойки под 18 години излиза срещу Италия в полуфиналите на европейското първенство, което се провежда в Румъния и Гърция.  "Скуадра адзура" завърши като лидер в първа група  след 6 победи и 1 загуба, и общо 17 точки. Родните представителки пък приключиха груповата фаза на надпреварата на втора позиция с 18 точки (6..

публикувано на 10.07.24 в 08:29
Красимир Балъков

Красимир Балъков пред БНР: Отборът на Испания би трябвало да стане европейски шампион

"Два отбора, които нелогично стигнаха до полуфинала - Англия и Франция, те не показаха кой знае каква игра. Испания и Холандия логично - играят атрактивно и интересно, сега ще разберем кой футбол ще надделее. Този за резултат или другият - атрактивният. Направиха ми впечатление отборите на Швейцария, Португалия, Германия, Испания, разбира се...

публикувано на 10.07.24 в 07:43