Фенербахче спря Бешикташ в турския шампионат

Трите най-титулувани отбора в Турция са в свирепа надпревара за титлата. Снощи Фенербахче измъкна равенство 1:1 на стадиона на Бешиташ в голямото дерби на 31-ия кръг и спаси интригата. При победа на "черните орли", те щяха да се откъснат с 5 точки преди втория Галатасарай и 8 пред "фенерите". Освен това, Бешикташ е и с мач по-малко.

Домакините бяха в серия от 9 победи във всички турнири, докато Фенербахче се представя доста колебливо от началото на годината. В предишния кръг "канарчетата" се провалиха на собствен терен срещу Генчлербирлиги и сега искаха да отговорят на критиките.

Венсан Абубакар пропусна първото положение пред вратата на "фенерите", които рядко атакуваха до почивката. Малко след началото на второто полувреме Домагой Вида засече центриране от фаул на Рашид Гезал и Бешикташ поведе. Домакините направиха няколко много добри контри в следващите минути, но не успяха да вкарат втори гол.

Малко преди края на редовното време Джанер Еркин намери резервата Озан Туфан и той с бомбен шут вкара за 1:1. Така Фенербахче не позволи на Бешикташ да се откъсне, но черните орли" остават големият фаворит за титлата.

Щутгарт не позволи на Аугсбург да диша спокойно

Щутгарт победи с 2:1 Аугсбург в първи мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Филип Фьорстер и Саша Каладжич бяха точни за "швабите", а Флориан Нидерлехнер вкара гола за гостите. Щутгарт изпревари Фрайбург и заема 9-о място в класирането, докато Аугсбург е 13-и и само на три точки на зоната на изпадащите. Аугсбург игра силно, но си тръгна с..

публикувано на 08.05.21 в 09:38

Лил издържа най-трудния тест по пътя към титлата

Отборът на Лил направи огромна крачка към спечелването на титлата във Франция. "Песовете" разгромиха с 3:0 като гост Ланс и увеличиха на 4 точки аванса си пред Пари Сен Жермен, но имат и мач повече. До края на сезона Лил ще е домакин на Сент Етиен и ще гостува на Анже. Ако победи и в двата мача, тимът на Кристоф Галатие със сигурност ще..

публикувано на 08.05.21 в 09:20

Шокираща загуба на Лестър изостри битката за топ 4

Лестър загуби с 2:4 от Нюкасъл у дома и в края на сезона може горчиво да съжалява, ако остане извън първите 4 в класирането на Премиър лийг. "Лисиците" направиха доста пропуски, а съперникът им показа убийствена ефективност и стигна до най-впечатляващата си победи през кампанията с голове на Джоузеф Уилок (22'), Пол Дъмет (34') и Калъм Уилсън..

публикувано на 08.05.21 в 09:13

Реал Сосиедад пречупи десетима от Елче

Реал Сосиедад победи с 2:0 Елче и се утвърди на петото място в Ла Лига, даващо право на участие в евротурнирите. Баският тим, който неотдавна спечели Купата на краля за изминалия сезон, стигна до успеха с голове на Ариц Елустондо в 72-ата минута и Микел Оярсабал в добавеното време. Гостите играха почти цял мач в намален състав, след като..

публикувано на 08.05.21 в 09:07

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) пряко по "Хоризонт"

Шампионът Лудогорец посреща Локомотив (Пловдив) в мач от втория кръг на плейофите в първата шестица на Първа професионална футболна лига. Срещата е от 17.45 и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт". Разградчани вече и на теория си осигуриха десетата поредна титла и днес ще играят без напрежение, докато гостите ще се опитат да се върнат на..

публикувано на 08.05.21 в 08:36

Ансамбълът ни поведе убедително в класирането за многобоя на СК в Баку

Ансамбълът на България поведе убедително в класирането за многобоя след изпълнението на съчетанието с пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Весела Димитрова и на Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изпълниха..

публикувано на 08.05.21 в 06:19

Даниел Ладжев се размина на косъм с олимпийската квота

Даниел Ладжев записа с две победи и стигна до мача за квота за Игрите в Токио в категория 58 килограма по време на европейската квлификация в София. Там негов съперник беше световният медалист и участник на две Олимпиади Руи Браганца. Въпреки инерцията, която бе набрал старозагорецът, в крайна сметка опита и рутината на португалеца си казаха думата и..

публикувано на 08.05.21 в 06:10