Хебър на финал след драма срещу Монтана

Снимка: ВК Хебър

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се класираха на финал в мъжкото ни волейболно първенство след победа у дома над Монтана с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 21:25, 16:14) в драматичен трети мач. Така тимът от Пазарджик спечели серията с 2:1 победи и ще спори за титлата срещу Нефтохимик. Финалната серия започва в неделя.

„Момчетата много искат да побеждават. Видях една сплотена група. До преде 10 дни ми се струваха малко аристократични. Влизайки в съблекалнята видях, че те са едни трудолюбиви момчета, които наистина се борят. Малко е странно, че не показват най-добрата се и игра. И днес не се получи. Победителите не ги съдят! Изводите са най-вече за мен”, заяви треньорът на Хебър Александър Попов след мача.

„Никога не съм бил в такава ситуация. Тези смени на треньорите водят или до голям повдигане или голям спад. Тук бе някакво средно ниво. Монтана заслужаваше дори да победи.

Отборът на Бургас е фаворит във финала съобразно с резултатите, но Хебър се гордее със селекцията си. Но, тези мачове много ме ориентираха. Аз разбрах много неща и дано да мога да помогна. Фаворитът Хебър бе на няколко точки от отпадане, но не се случи“, каза още Попов.

Стоичков поздрави волейболистките

Легендата на българския футбол Христо Стоичков поздрави от сърце волейболистките от националния ни отбор. Нашите спечелиха Златната европейска лига, след като на финала в Русе победиха с 3:1 гейма Хърватия. „Обичам ви, златни лъвици! Напълнихте ми душата! Няма по-голяма гордост от това да чуеш "Мила родино"! Благодарение на вас отново ми се случи!..

публикувано на 21.06.21 в 06:57

Манчини след изравнения рекорд: В отбора ни всеки е първи избор

Селекционерът на Италия Роберто Манчини бе повече от доволен след успеха с 1:0 над Уелс. С него „Скуадра адзура“ спечели убедително Група А на Евро 2020 и изравни брадат рекорд. Италия записа 30 поредни мача без загуба, за да изравни постижението на легендарния Виторио Поцо в периода 1935-1939. „Виторио Поцо също така е спечелил доста трофеи, така..

публикувано на 21.06.21 в 06:52
Волейболистките ни победиха Хърватия във финала на Златната европейска лига

Волейболистките ни спечелиха Златната лига

Националният ни отбор по волейбол за жени победи с 3:1 гейма Хърватия във финала на Златната европейска лига в Русе. Така нашите спечелиха титлата в Лигата за втори път след 2018 година и се класират за Чалъндж турнира догодина, който ще бъде за влизане в Лигата на нациите през 2023 година. Мачът започна напълно равностойно, България..

публикувано на 20.06.21 в 22:16
Италия победи Уелс и спечели първа група на европейското първенство

Италия с трета победа на европейското

Отборът на Италия победи с 1:0 Уелс и спечели първа група на европейското първенство по футбол. На "Олимпико" в Рим единственият гол в мача отбеляза Матео Песина в 39-ата минута. Уелс игра половин час с човек по-малко, след като Итън Ампаду в 56-ата минута получи директен червен картон. В другата среща от групата Швейцария надигра Турция с..

публикувано на 20.06.21 в 21:24
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов започва срещу румънец на „Уимбълдън“

Димитър Кузманов ще играе срещу румънеца Мариус Копил в първия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Кузманов, който дебютира в надпреварата, е 244-и в световната ранглиста. 30-годишният Копил, 221-и в класацията на АТП, участва в основната схема на "Уимбълдън" в предишните четири издания на турнира, но..

публикувано на 20.06.21 в 19:08
Людмила Самсонова

Людмила Самсонова спечели титла в Берлин

22-годишната рускиня Людмила Самсонова спечели първа титла в дебютния си финал в УТА. На финала на тенис-турнира в германската столица Берлин тя пласира 14 аса и надигра швейцарката Белинда Бенчич с 1:6, 6:1, 6:3. Самсонова започна колебливо и загуби първи сет, но след това стабилизира играта си и взе осем от следващите девет гейма по пътя си..

публикувано на 20.06.21 в 19:00
Матео Беретини

Матео Беретини взе трофея в "Куинс Клъб"

Италианецът Матео Беретини спечели титлата при дебюта си на турнира по тенис в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.29 милиона евро. Водачът в схемата Беретини победи на финала представителя на домакините Камерън Нори с 6:4, 7:6(5), 6:3 за близо два часа игра. Италианецът наниза 19 аса и направи пробив в осмия гейм на третия сет, който..

публикувано на 20.06.21 в 18:58