ЦСКА 1948 и Черно море разочароваха с 0:0

Снимка: БФС

Тимовете на ЦСКА 1948 и Черно море не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 24-ия кръг на efbet Лига и срещата завърши 0:0. Двубоят на стадион “Васил Левски” не предложи много положения пред двете врати, като цяло равенството е логичният изход от срещата. Все пак гостите от Варна трябва малко повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като на моменти имаха повече инициатива, а веднъж гредата им попречи да реализират.

Домакините пропуснаха отлична възможност на практика да си подпечатат участието в първата шестица на елита. Към момента “червените” запазват мястото си в горната част на таблицата и аванса си от четири точки пред днешния си съперник. Така или иначе битката ще продължи най-малко още един кръг, а не е изключено ситуацията да се изясни чак в последния ден на редовния сезон.

През първата част срещата бе равностойна. Двата тима обаче така и не създадоха особено чисти положения пред двете врати. Гостите все пак изглеждаха малко по-опасният тим. В най-сериозната си ситуация "моряците" пропуснаха да открият чрез Родриго, който преодоля Наумов, но си поведе топката твърде дълго и тя излезе в аут. За "червените" най-близо до гола бе Серкан Юсеин, който бе оставен непокрит но с глава не успя да засече добре кълбото.

Втората част започна подобно на първата, като предимно властваше битката на терена. Опасностите пред двете врати отново не бяха особено много.

В 66-ата минута гостите удариха греда. Пабло се пребори с двама футболисти на домакините и стреля с левия крак от дистанция. Ударът му обаче се спря в горната греда на Наумов.

До края на срещата мачът продължи да бъде равностоен, но чистите положения така и не се появиха пред двете врати. В последните минути на двубоя двата тима предпочетоха да се примирят с равенството и не тръгнаха по-смело напред.

Така ЦСКА 1948 събра 35 точки, което му позволява да запази шестата си позиция. Петият Берое е само на точка разстояние, но и мач по-малко. Четвъртата позиция, която пък може да донесе участие в баража за евротурнирите при определени обстоятелства пък е на четири точки. Там е Арда, който обаче също е с мач по-малко.

Черно море от своя страна е седми с 31 точки и все още запазва шансове за топ 6. Все пак дори и да не успеят “моряците” ще се надяват да спечелят седмата позиция, за да атакуват Европа през баража.
Треньорът на Филаделфия Док Ривърс дава наставления.

Филаделфия е първи в Източната конференция

Сет Къри вкара 20 точки, а Джоел Ембийд прибави 13 и 11 борби при успеха на Филаделфия със 122:97 над Орландо и гарантирана титла в Източната конференция на НБА.  Бен Симънс вкара 13 точки и подаде 9 асистенции за 48-ия успех на тима си през сезона. Всъщност Фили можеха да си гарантират 1-ото място в плейофната решетка по-рано през тази седмица, но..

публикувано на 15.05.21 в 11:23

Локомотив (Пд) - ЦСКА София пряко по "Хоризонт"

Предстоят два мача от 30-тия кръг на футболната Първа лига - първа шестица.  От 17 и 30 е срещата Лудогорец - Арда. От 20 часа - Локомотив (Пловдив) - ЦСКА София - нея ще предаваме пряко в предаването Спорт и музика по програма Хоризонт. Мачът е директен спор за второто място в крайното класиране.

публикувано на 15.05.21 в 08:20

Камен Михайлов: Обмисляме да преместим рали "България" през 2022

През 2022 година Варна може да не е домакин на най-голямото и авторитетно българско автомобилно състезание – рали "България". Новината съобщи за БНР президентът на Автомобилната федерация на България Камен Михайлов. „Има хора, които въпреки че се бият в гърдите, че милеят за спорта, искат да го провалят. Не знам защо, може би егото им е..

публикувано на 15.05.21 в 07:58

Шампионката в многобоя Ева Емилова спечели 4 медала на отделните уреди

С финалите на отделните уреди завърши надпреварата при девойките младша възраст на държавното първенство, категория елит. Носителката на златен медал в многобоя Ева Емилова от клуб "Левски" спечели златен медал и във финала на обръч, както и три сребърни - във финалите на топка, бухалки и лента. Носителката на сребърен медал от многобоя Дара Малинова от..

публикувано на 15.05.21 в 07:01
Феран Торес бележи последния гол.

Манчестър Сити бие в Нюкасъл с хеттрик на Феран Торес

Новият шампион на Англия Манчестър Сити и Нюкасъл сътвориха истинско зрелище в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг. "Гражданите" спечелиха с 4:3, след като на два пъти бяха в ролята на догонващи. Феран Торес реализира първия си хеттрик за отбора на Джосеп Гуардиола, а Сити записа 12-и пореден успех на чужд терен, което е нов рекорд в елита на английския..

публикувано на 15.05.21 в 05:59
Славия

Нова победа за Славия - този път над Монтана като гост

Футболистите на Славия надиграха като гости състава на Монтана с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, в групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото. Головете за столичани отбелязаха Ерол Дост в 39-ата минута и Питър Макрилос в 65-ата. Като цяло гостите бяха по-добрият и по-качествен състав почти през цялото време и съвсем заслужено стигна..

публикувано на 14.05.21 в 21:48
Кейлъб Юън

Кейлъб Юън с втора етапна победа в Джирото

Австралиецът Кейлъб Юън от отбора на "Лото-Соудал" постигна втора етапна победа в тазгодишното издание на колоездачната обиколката на Италия. 26-годишният Юън триумфира в 181-километровия етап от Нотареско до Термоли и стана първия колоездач с две победи тази година. В изцяло спринтьорски финал Юън атакува останалите състезатели в основната група в..

публикувано на 14.05.21 в 20:27