Радослав Росенов ни носи втори медал от световното

Снимка: facebook.com/BulgarianBoxingFederation/

Радослав Росенов гарантира на България втори медал от световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години, което се провежда в полския град Киелце. В мач от четвъртфиналите в категория до 60 килограма Росенов победи турчина Керем Йозмен с пълно съдийско единодушие от 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 30:27, 29:28) гласа.

С победата Росенов се класира на полуфиналите, което му носи поне бронзов меда. Срещу Йозмен българинът имаше огромно игрово превъзходство и това убеди съдиите да му присъдят успеха.

Росенов ще се бие във вторник за място на финала, а негов съперник ще бъде японецът Рейто Цуцуми, който победи също с 5:0 кубинеца Хадиер Ерера Монтеро.

Свързани новини

Уилиям Чолов

Уилиям Чолов си осигури поне бронз от световното за младежи

Уилиям Чолов стигна полуфиналите в категория 75 килограма на световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в полския град Келце, с което си осигури най-малко бронзов медал.  В четвъртфиналите нашето момче надигра драматично с 3:2..

публикувано на 19.04.21 в 18:47
Бенфика победи като гост Спартак (Москва)

Бенфика и Ференцварош с победи в Шампионската лига

Португалският Бенфика победи като гост с 2:0 Спартак (Москва) в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Гостите решиха всичко след почивката. 6 минути след подновяването на играта Рафа Силва с мощен удар откри..

публикувано на 05.08.21 в 07:41
Григор Димитров допусна 40 непредизвикани грешки.

Григор Димитров отпадна във Вашингтон

Григор Димитров загуби от Иля Ивашка от Беларус във втория кръг на турнира по тенис във Вашингтон от сериите АТР 500. Хасковлията отстъпи с 2:6 и 6:7 в първия си мач от Уимбълдън насам.. Българинът, който бе поставен под номер 4 в схемата, бе..

публикувано на 05.08.21 в 07:02
Стойчо Младенов

Стойчо Младенов: Пенев не се сбогува с отбора

Наставникът на ЦСКА - София Стойчо Младенов говори пред медиите преди утрешния двубой с Осиек в Лигата на конференциите. Екзекуторът на Ливърпул заяви, че има пълен картбланш да работи пълноценно начело на "червените", като основната цел е в..

публикувано на 04.08.21 в 20:50

Тунчев: Най-важното е утре да не допуснем гол

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев говори преди утрешния двубой с Копенхаген от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. "Надявам се да покажем добра игра и да успеем да зарадваме нашите привърженици с..

публикувано на 04.08.21 в 20:46
Илия Димитров

Локомотив (Сф) привлече още един нападател

Локомотив (Сф) привлече още един нападател в редиците си.  В тима от "Надежда" се завръща Илия Димитров, който игра там и в предишен период. Наскоро 25-годишният Димитров се раздели с Левски. Договорът на футболиста е за две години. Той ще е алтернатива..

публикувано на 04.08.21 в 12:40
Олимпиакос - Лудогорец

Лудогорец изпусна Олимпиакос в Гърция

Футболистите на Лудогорец приключиха наравно при гостуването си на гръцкия Олимпиакос - 1:1 в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Голмайстори: Десподов в 50-ата минута за българите и Камара в 87-ата за домакините. Реваншът в..

публикувано на 03.08.21 в 23:53
Втора лига

Миньор и Марица с победи във Втора лига

Футболистите на Миньор (Перник) надиграха регионалния си съперник Септември (Симитли) с 4:2 в среща от третия кръг на Втора лига. Перничани поведоха до почивката с 2:0, а след това в зрелищно и резултатно второ полувреме, двата тима си размениха по два..

публикувано на 03.08.21 в 21:13