За масови нарушения на въведените заради пандемията мерки съобщават испанските власти. По данни на полицията над 1 000 души са участвали в незаконни партита през изминалия уикенд в цяла Испания. Те са глобени за неспазване на противоепидемичните мерки, като вечерния час, неносене на маски и липса на дистанция.
Най-много жалби са подадени в Каталуня, където бяха глобени 105 души за участие в незаконни партита и двама бяха арестувани за трафик на наркотици.
Още около 400 души бяха изгонени от различни места в Барселона, като 80 от тях са подведени под отговорност. Събиранията са предимно на площади, в паркове и барове.
В Мадрид само за уикенда бяха прекъснати 355 незаконни партита, 12 от които в туристически апартаменти.
На събиране в частен дом бяха арестувани трима души за съпротива и нападение над полицаи.
Във Фуенкарал са арестувани 19 души заради многократен отказ да отворят вратата на полицаите и заплахи срещу тях, а в Севиля Националната полиция разтури затворено парти в бар с 57 души.
Агентите са арестували част от присъстващите за консумация на алкохол и наркотици и неносене на маски.
В Леон местната полиция санкционира собственика на бар в центъра на града за няколко нарушения на Covid разпоредбите. Агентите са посетили бара в 21:00 ч и са установили, че при капацитет от 54 души е имало 80, които са танцували без маски и без да спазват дистанция.
Масовите нарушения накараха местните власти да призоват отново за стриктно спазване на противоепидемичните марки до 9 май, когато изтича извънредното положение в страната.
"Ако загубим младите хора, губим всичко, защото разпространението и употребата на наркотици от младите хора не просто застрашава тяхното бъдеще и здраве, това е въпрос, който застрашава бъдещето ни като нация". Това заяви президентът след заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) на тема "Рискове и заплахи пред..
Много отдавна трябваше да има законодателен способ за ясна проследимост на храните от фермата до трапезата. Това заяви пред БНР Тодор Джиков, производител на земеделска продукция, бивш зам.- министър на земеделието и храните. "Бойкотът свърши прекрасна работа, защото отново изкарахме темата на дневен ред. Вдигнахме я на ниво изпълнителна..
Лидерите на партиите от Европейската народна партия подкрепят суверенитета на Украйна и смятат, че той трябва да бъде зачитан при какъвто и да било мирен ред. Това се казва в декларация, разпространена след провела се днес видеоконференция помежду им. Срещата бе ръководена от председателя на партията Манфред Вебер. Той оглавява и нейната..
Лекари, счетоводители, журналисти и повечето професии, които изискват висока квалификация, ще бъдат най-силно засегнати от масовото въвеждане на изкуствения интелект. Това стана ясно на организирана от КНСБ национална конференция на тема "За сигурно бъдеще в зелените и дигитални промени”, посветена на 35-годишнината на синдиката. Във форума..
Дипломатът от кариерата в Държавния департамент на САЩ Сюзън Фалатко пристигна в София на 18 февруари, за да поеме функцията на временно управляващ посолството на Съединените щати в София, съобщават от дипломатическата мисия. Сюзън Фалатко е член на Висшата външна дипломатическа служба и дипломат от кариерата с двадесет и шест години опит в Държавния..
Парламентарната енергийна комисия прие на второ четене проектозакона за предоставяне на финансова подкрепа от страна на държавата на битовите потребители, останали без ток по коледните и новогодишните празници. НС прие на първо четене законопроект за подкрепа на потребителите, останали без ток Парите, които ще бъдат отпуснати от Фонда за..
Община Силистра прави първа стъпка за изграждане на Индустриален парк - на заседание на Общинския съвет в края на месеца ще бъде разгледана докладна записка за замяна на 378 декара, собственост на Професионалната земеделска гимназия, срещу 480 дка, собственост на Общината, като разликата е заради уравняване на категорията. Начинът на трайно ползване на..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..