Изслушванията по Плана за възстановяване и устойчивост ще продължат в бюджетната комисия в парламента. Вчера вицепремиерът Томислав Дончев обясни, че кабинетът в оставка е взел решение да използва единствено грантовия ресурс от Фонда за възстановяване, но не и заемния.
След като стана ясно, че единствено Португалия е внесла своя национален план за възстановяване в Брюксел, а България дори има похвала от председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен за работата си по нашия план, вицепремиерът в оставка Томислав Дончев обясни, че се очаква внасяне на Плана за предварителна оценка.
Какви бяха реакциите на политическите сили:
Румен Гечев от БСП заяви:
"Кое налага, аз не разбрах, каква предварителна оценка. Даваме плана, ако има нещо за корекции, там е казано, че то може да се коригира. Плана го четох, той е направен на брюкселски език и не допускам, че Брюксел ще отхвърли плана".
Йордан Цонев от ДПС призова:
"Напред към реализация на това, което имаме, после ще видим".
Мартин Димитров от „Демократична България“ се усъмни:
"Да не би целта на това мероприятие да е забавяне на цялостното му приемане".
Пламен Данаилов от „Има такъв народ“ припомни, че националният план е ангажимент на правителството, а не на парламента, с което репликира изказването на вицепремиера, че не е морално без санкция на парламента кабинетът в оставка да внесе документите в Брюксел.
"Така, че няма нужда да натоварвате парламента и да прехвърляте вашите права и задължения".
Заяви Данаилов, а Мария Капон от „Изправи се! Мутри вън!“ допълни:
"Ваш ангажимент е, ако харесвате плана, аз смятам, че наистина можем да го наречем възможния в момента, е да го внесете в срок".
Бизнесът и синдикатите също настояват за бързо внасяне на плана, за да можем максимално скоро да разчитаме на финансов ресурс от него.
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета за пролетно засаждане ще бъдат раздадени на централния пл."Свобода" в Дупница. Това се прави за втори път в града по иниицатива на "Гората.БГ", а Общината съдейства. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - кайсии - зарзали, сливи жълта афъзка, ароматни дюли, облачински вишни, ябълки (подложка), череши..
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е евродепутатът..
"Смъртта на Алексей Навални дойде след години преследвания от Кремъл. Той не се уплаши. Той отстояваше свободата и демокрацията пред лицето на подтисничеството. Една година след смъртта му неговото наследство е живо". Това се казва в изявления на председателя на Европейския съвет Антониу Коща по повод първата годишнина от смъртта на..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..