Леванте спря Барселона към първото място

Барселона завърши 3:3 като гост на Леванте

Тимът на Барселона изненадващо завърши 3:3 като гост на борещия се за оставане в елита Леванте и не успяха да излезе начело в класирането на испанския футболен шампионат.

Барселона има 76 точки – с една по-малко от лидера Атлетико Мадрид и една повече от третия – Реал Мадрид, но и двата столични тима са с мач по-малко.

Двубоят на "Суидад де Валенсия" започна отлично за Барселона, след като Лионел Меси откри резултата в 26-ата минута, а в 34-ата Педри удвои.

В 57-ата минута Густаво Мелеро намали, а само три минути по-късно Хосе Луис Моралес направи 2:2.

Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като в 65-ата минута Усман Дембеле отново изведе Барселона напред.

В 83-ата минута Леванте отново изравни с гол на Серхио Леон.

Домакините се нуждаеха само от точка, за да си осигурят оставане в елита и постигнаха целта си.

Лос Анджелис Клипърс - Юта

Лос Анджелис Клипърс направи първата стъпка към втори обрат

Отборът на Лос Анджелис Клипърс направи първата стъпка към втори пореден обрат от 0-2 във втората фаза на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. НБА. Калифорнийци намалиха изоставането си на полуфиналите в Западната конференция срещу Юта Джаз до 1-2 победи, след като постигнаха сериозен успех със 132:106 (27:23, 37:26, 30:34, 38:23) в..

публикувано на 13.06.21 в 10:59
Ясна Петрова

Ясна Петрова с титла от Балканиадата в Истанбул

Ясна Петрова спечели титлата в бягането на 3000 метра на Балканиадата по лека атлетика до 20 години в Истанбул (Турция). Петрова, която е и балканска шампионка по планинско бягане, взе златото с 9:46.10 минути, с което покри норматива от 9:48.20 минути за участие на Европейско първенство в същата възрастова група в Талин (Естония) през юли. Още..

публикувано на 13.06.21 в 09:26

Шест комплекта медали ще бъдат раздадени в последния ден на европейското във Варна

Шест комплекта медали ще бъдат раздадени в последния ден на европейското първенство по художествена гимнастика във Варна. Днес ще станат ясни медалистките във финалите с обръч, топка, бухалки и лента при жените (индивидуално), както и при ансамблите в тези с пет топки и с два обръча и с три чифта бухалки. По програма от 10.00 до 12.15 часа са..

публикувано на 13.06.21 в 09:14
Тимоти Кастан

Европейското първенство за Тимоти Кастан приключи

Защитникът на Белгия Тимоти Кастан ще пропусне останалите мачове на своя отбор от Европейското първенство по футбол заради контузията, получена в игра с руския отбор, каза на пресконференцията след мача наставникът на белгийския национален отбор Роберто Мартинес, съобщава ТАСС. Белгия победи руския..

публикувано на 13.06.21 в 07:30
Венецуела

Венецуела пламна с коронавирус преди Копа Америка

12 души от делегацията на Венецуела за участие на континенталния футболен шампионат на Южна Америка - Копа Америка, са с положителни резултати на тестовете за коронавирус само ден, преди тимът да излезе срещу Бразилия в мача на откриването на шампионата, съобщиха здравните власти. "12 души от делегацията, включително футболисти и служители са с..

публикувано на 13.06.21 в 07:21
Иржи Павленка

Иржи Павленка напусна лагера на Чехия

Вратарят на националния отбор на Чехия Иржи Павленка напусна лагера на отбора за участие на Европейското първенство по футбол заради постоянни проблеми в гърба. От отбора съобщиха, че Павленка няма да пътува с останалите за Глазгоу, където чехите откриват кампанията си срещу Шотландия в понеделник. Самият вратар, който е играч на германския Вердер..

публикувано на 13.06.21 в 07:05
Ромелу Лукаку

Белгия разгроми Русия с два гола на Лукаку

Футболистите на Белгия победиха с класическото 3:0 отбора на Русия в Санкт Петербург в мач от втора група на Европейското първенство, който до самото начало не беше ясно дали ще се състои, предвид извънредната ситуация с Кристиан Ериксен в Копенхаген. В герой за белгийците се превърна Ромелу Лукаку, който още в 10-ата минута откри головата си..

публикувано на 13.06.21 в 00:06