Олимпия Душева, Радослав Стефанов и Веселин Вълчов с място във финали А на олимпийската квалификация в Сегед

Олимпия Душева се класира за финал А на 200 метра едноместен каяк на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Българката завърши втора в трета предварителна серия с 41.91 секунди и втора във втория полуфинал с 43.99 секунди. Финалът на дисциплината е утре. По регламент само победителят във всеки финал печели олимпийска квота за Токио 2020.

Радослав Стефанов и Веселин Вълчов също достигнаха до финал А на двуместен каяк 1000 метра. Българите спечелиха втора квалификационна серия с 3:21.47 минути.

На едноместен каяк 200 метра Денислав Цветанов ще участва на финал Б. Той беше трети в първа серия с 35.49 секунди и остана четвърти в първия полуфинал с 36.22 секунди.

Кевин Де Бройне (вляво) вдъхнови Белгия за 2:1 над Дания

Кевин Де Бройне вдъхнови Белгия за 2:1 над Дания

Отборът на Белгия постигна обрат и спечели с 2:1 срещу Дания при гостуването в Копенхаген във втори мач от трета група на европейското първенство по футбол. Домакините поведоха с гол на Юсуф Поулсен във втората минута, а за белгийците вкараха Торган Азар в 55-ата и влезлият като резерва Кевин Де Бройне в 70-ата минута. Така белгийците се класираха..

публикувано на 17.06.21 в 21:23
Лудогорец представи румънеца Ротариу

Техническият директор на Лудогорец - Козмин Моци, представи новото попълнение на тима Дорин Ротариу. Румънският халф подписа с шампионите по футбол в сряда, като в четвъртък пристигна в лагера на отбора в Австрия. "Добре дошъл, Дорин. Вярвам, че бързо ще се адаптираш в нашия отбор и ще помогнеш за постигането на целите ни в първенството и..

публикувано на 17.06.21 в 20:41
Започна Световната купа по конен спорт в Божурище

Призови места за българин на Световната купа по конен спорт

Завършиха изпитанията от първия ден на Световната купа по конен спорт - прескачане на препятствия, която стартира с рекорден награден фонд от 139 600 евро. 180 ездачи и 252 коня вземат участие в силната конкуренция на представители от 11 държави. Надпреварите са разделени в индивидуална и отборна дисциплини - Купа на нациите. Световната купа - Три..

публикувано на 17.06.21 в 20:29
Кристиано Роналдо

УЕФА предупреди играчите да не местят бутилки на спонсори

Европейската футболна централа (УЕФА) реагира на играчите, които местят бутилките на спонсорите на пресконференциите на европейското първенство по футбол. Най-фрапиращо бе решението на Кристиано Роналдо да махне шишетата с Кока Кола и да призове хората да пият вода. Това се случи преди мача на португалците с тима на Унгария.

публикувано на 17.06.21 в 20:24
Шевченко: Нещата започват да се получават

Андрий Шевченко - селекционерът на Украйна, заяви, че е доволен от играта на отбора в атака при победата над Северна Македония с 2:1 в мача от трета група на европейското първенство по футбол: „Такъв емоционален мач се получи! По принцип нашият отбор изигра две добри полувремена, в които обаче имаше и някаква нервност. Ние имахме достатъчно и..

публикувано на 17.06.21 в 20:08
Украинците ликуват след 2:1 над Северна Македония

Украйна с важна стъпка към втората фаза на европейското

Отборът на Украйна победи Северна Македония с 2:1 в мач от трета група на европейското първенство по футбол. С успеха на стадиона в Букурещ украинците запазиха сериозни шансове да продължат във втората фаза. Головете за тима на треньора Андрий Шевченко вкараха Ярмоленко (29 мин) и Яремчук (34), като двамата отбелязаха и при 2:3 в първия мач с..

публикувано на 17.06.21 в 18:50
Теодор Салпаров

Хебър привлече Теодор Салпаров

Класната селекция на мъжкия отбор на Хебър продължава. Най-успешното либеро на България Теодор Салпаров пристига в Пазарджик за новия сезон 2021/2022 от Нефтохимик, с който спечели титлите на страната през 2018 и 2019 година. Опитният волейболист е трикратен носител на златото в най-престижния европейски турнир - Шампионска лига, както и спечели..

публикувано на 17.06.21 в 12:29