Микел Артета се разгневи на журналистите

Микел Артета

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали максимума на потенциала си. Артета каза: Не приемам някой да слага в устата ми думи, които не съм казал. Журналистите могат да имат собствено мнение и да го изразяват, но ако се опитат да разрушат това, което сме изградили като отношения вътре в отбора, ще срещнат стена. Видяхте с какъв дух играха момчетата от първата минута. Това говори за отдаденост. Казах, че ако не изстискам 120 % от възможностите на футболистите, вината е моя. Но в пресата излезе друго. Играчите не заслужават подобно отношение. Докато съм тук, ще ги защитавам от всеки и от всичко.

Много съм доволен от победата. Арсенал нямаше победа на "Стамфорд Бридж" от 10 години, затова този резултат е специален. Той е награда за усилията, които положихме. Пресата ни принуди съперника да греши. Бяхме отлично организирани. Когато играеш като гост на Челси не можеш да спечелиш, без да страдаш.

Арсенал е в серия от три поредни победи в първенството и заема 8-о място в класирането. Тимът за последно триумфира на стадиона на Челси на 29 октомври 2011 година - 5:3.

Петра Квитова

Квитова и Азаренка продължават напред в Бад Хомбург

Първите две в схемата Петра Квитова и Виктория Азаренка се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в германския град Бад Хомбург. Чехкинята спечели срещу Ан Ли (САЩ) с 6:2, 6:7 и 6:1 за два часа игра. Чехкинята нямаше никакви проблеми в първия и в третия гейм, но загуби втория след тайбрек. Азаренка спаси четири мачбола и победи..

публикувано на 24.06.21 в 06:55
Ига Швьонтек

Ига Швьонтек отпадна от турнира в Ийстбърн

Шампионката на "Ролан Гарос" за миналата година Ига Швьонтек отпадна във втория кръг на турнира по тенис в английския град Ийстбърн. Поставената под номер 4 в схемата полякиня загуби от Даря Касаткина (Русия) с 6:4, 0:6, 1:6. На четвъртфиналите Касаткина ще играе срещу бившата шампионка от "Ролан Гарос" Елена Остапенко (Латвия), която надделя..

публикувано на 24.06.21 в 06:49
Кристиано Роналдо

Роналдо подобри още един рекорд

Звездата на португалския национален отбор по футбол Кристиано Роналдо подобри още един рекорд. 36-годишният голмайстор вкара две дузпи срещу Франция на европейското първенство и вече има 5 гола от началото на турнира, като поведе в листата на голмайсторите. Той вече има и общо 21 гола на световни и европейски първенства, като изпревари..

публикувано на 24.06.21 в 06:41
Бразилия надигра с 2:1 Колумбия

Бразилия с труден успех над Колумбия на Копа Америка

Отборът на Бразилия надигра с 2:1 Колумбия в мач от 2-ра група на футболния турнир Копа Америка. Колумбия поведе още в 10-ата минута с попадение на Луис Диас със задна ножица, а бразилците успяха да изравнят едва в 78-ата минута с много спорен гол на Роберто Фирмино. Ренато Лоди центрира от левия фланг и Роберто Фирмино с глава отбеляза...

публикувано на 24.06.21 в 06:36
Франция - Португалия

Франция, Германия и Португалия са на 1/8-финал, вижте двойките

Футболистите на Португалия и Франция завършиха наравно 2:2 в последен мач от шеста група на европейското първенство. На "Пушкаш Арена" в унгарската столица Будапеща първата по-сериозна ситуация се откри пред световния шампион. Нападателят на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе се откъсна от защитата, но бе спрян от чудесната проява на Руй Патрисио...

публикувано на 24.06.21 в 00:29
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова отпадна в квалификациите за Уимбълдън

Изабелла Шиникова загуби от американката Клеър Лю с 4:6 и 3:6 във втория кръг на квалификациите за тенис-турнира от Големия шлем - Уимбълдън в Лондон. Българката, която стартира с успех над друга представителка на САЩ – Франческа Ди Лоренцо в три сета, не успя да надвие Лю и отстъпи след около час и..

публикувано на 23.06.21 в 21:47
България

Волейболистите ни загубиха и от Словения с 0:3

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби и от състава на Словения с 0:3 гейма - в отделните части 23:25, 16:25, 18:25, в последния си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите в италианския град Римини. Възпитаниците на Силвано Пранди оказаха съпротива на съперника само в първия гейм, но..

публикувано на 23.06.21 в 21:33