Гол на вратаря носи победата на Ливърпул

Алисон бележи победния гол.

Ливърпул направи обрат и победи Уест Бромич Албиън, благодарение на своя вратар Алисон, който се разписа в края на допълнителното време. Мърсисайдският тим се наложи над съперника си с 2:1 като гост в мач от 36-и кръг.

"Дроздовете" поведоха с попадение на Хал Робсън-Кану в 15-ата минута, а гостите упражниха натиск и изравниха в 33-ата чрез Мохамед Салах.

"Червените" продължиха да търсят втори гол и малко след почивката Мане порази целта, но бе маркирана засада.

Мачът отиваше към равенство, но буквално в последните секунди след центриране на Трент Александър-Арнолд от корнер Алисон с глава не даде никакви шансове на колегата си от УБА, осигурявайки безценните три точки за Ливърпул.

Швеция препъна Испания на старта

Испания започна с равенство Евро 2020, след като на свой терен в Севиля направи 0:0 срещу Швеция в мач от Група Е на турнира на Стария континент по футбол. Испания започна силно срещата и пое контрола над топката от първата минута. Шведите пък не се притесняваха да се отбраняват и като цяло не допуснаха сериозни грешки в защитата си. Най-добрата..

публикувано на 14.06.21 в 23:57
Милан Шкриняр донесе победата на словаците в 69-та минута

Словакия излъга Полша в Санкт Петербург

Словакия се наложи над Полша с 2:1 в първия мач от Група Е на Евро 2020. Отборът на Щефан Таркович поднесе една от големите изненади в турнира до момента. Войчех Шчесни даде аванс за словаците през първото полувреме, след като си отбеляза автогол. Това бе първият случай в историята на Европейските финали, в който вратар си вкарва автогол. Друг от..

публикувано на 14.06.21 в 21:19
Красимир Балъков

Балъков напусна ЦСКА 1948

Красимир Балъков обяви раздяла с ЦСКА 1948. Легендата на българския футбол бе треньор и главен мениджър на тима през изминалия сезон. „Времето в ЦСКА 1948 бе период на бързи и сериозни успехи и постижения. Щастлив съм, че бях част от тях! Продължавам своя път напред, със сигурност отново близо до зеления терен. Благодаря на всички, с които работих..

публикувано на 14.06.21 в 20:29

Загорчич: Надявам се на по-добър сезон

Следващият сезон трябва да бъде много по-добър за Славия, изрази надежда старши треньорът на "белите" Златомир Загорчич преди старта на лятната подготовка. "Надявам се новият сезон да бъде много по-добър от миналия. Очаквам себераздаване от футболистите в мачовете и тренировките. Дано се опазим здрави и без контузии. Тогава можем да..

публикувано на 14.06.21 в 20:20

Сираков: Американска институция гарантира над $150 млн. по сделката с Диксън

Собственикът на Левски Наско Сираков говори пред журналистите преди старта на подготовката на "сините" за новото първенство . Той коментира най-вече темата с евентуалната продажба на клуба на англичанина Джоузеф Диксън, както и за селекцията на клуба. "До края на тази седмица ще имаме повече яснота. Изпратен ми бе документ от американска финансова..

публикувано на 14.06.21 в 18:56

Чехия смълча Шотландия, Шик с гола на сезона

Чехия стартира успешно участието си на Европейското първенство по футбол, след като надигра Шотландия с 2:0 в двубой от група D на шампионата. Големият герой за гостите беше Патрик Шик, който реализира и двата гола. Пред около 12 000 зрители на „Хемпдън Парк“, британците, които играеха на своя първи..

публикувано на 14.06.21 в 18:54
 Локомотив (София)

Локомотив (София) започна със седем нови

Новакът в Първата ни футболна лига Локомотив (София) започна подготовка със седем нови футболисти.  Същевременно клубът се надява да получи временно разрешение от Лицензионната комисия да посреща гостуващите отбори на своя стадион в "Надежда" в светлата част от деня, докато бъде поставено осветление на съоръжението. Собственикът на клуба Иван..

публикувано на 14.06.21 в 12:11