151 са новите случаи на коронавирус у нас при направени 4 309 теста през изминалото денонощие, показват данните на Единния информационен портал към полунощ. Положителните проби са 3,5 процента от изследваните.
В болница се лекуват 4858 души, 499 са настанените в интензивни отделения.
9 души с Covid-19 са починали, като излекувани са посочени 148 души.
Най-много са новозаразените в Бургас – 29. Следват областите София-град (25), Варна (22) и София (10).
Националната информационна система показва, че медицинските служители, при които е доказан новият коронавирус у нас, са общо 13 339. Четири нови случая са регистрирани през последното денонощие.
3390 са поставените дози през изминалото денонощие, с тях броят на поставените ваксини у нас надхвърли 1,116 млн. Две дози ваксина вече имат близо 417 000 души.
Графики на ситуацията с Covid-19 в България
Глобите за електроразпределителните дружества да бъдат увеличени неколкократно - т ова предлагат от Министерството на енергетиката, след като потребители от десетки селища в Ловешко, Габровско и други райони останаха без ток дни наред по коледните и новогодишните празници. Сега размерът на санкциите е между 5 хиляди и 10 хиляди лева. От енергийното..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски е в Париж, където разговаря с френския президент Еманюел Макрон преди утрешната среща там на лидерите на страните, потенциални участници в "коалицията на желаещите", която да разположи свои части в Украйна след прекратяването на бойните действия. Министър-председателят Росен Желязков ще участва в Среща за..
Европейският главен прокурор информира Европейския парламент, Съвета на ЕС и Европейската комисия, че колегиумът на Европейската прокуратура е решил да започне административно разследване за възможни неправомерни действия от страна на българския европейски прокурор в рамките на текущо разследване на Европейската прокуратура. Това съобщи Прокуратурата на..
След повече от два часа дебати Народното събрание избра Радослав Миленков за втори мандат като подуправител на БНБ и ръководител на управление "Банков надзор". "За" гласуваха 122-ма депутати, "против" - 73-ма, а 10 - "въздържал се". Миленков беше подкрепен от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ". В доклада на..
Естонският парламент прие законопроект за забрана на голямото руско малцинство в страната и на други жители на държави извън ЕС да гласуват на местни избори, предава АФП. Изменението беше предложено в отговор на опасенията за сигурността във връзка с войната на Русия в Украйна. Естония е твърд поддръжник на Киев след инвазията през февруари..
Със спектакъла "Животът - това са две жени" на Стефан Цанев ще бъде отбелязан Международният ден на театъра в Перник. Премиерата е на 27 март от 19 часа в театралния салон "Георги Русев”. Стефан Цанев е от малкото драматурзи, писали в годините между 1944 и 1989-та, чиито текстове ще останат, каза режисьорът на спектакъла Димитър Кабаков...
Надзорният съвет на Здравната каса (НЗОК) е отказал да разгледа проект за амбулаторна процедура, по която да се заплаща биомаркерната диагностика на онкоболни пациенти. Това съобщиха от Сдружението за развитие на българското здравеопазване, които представляват пациентите в Надзорния съвет. Здравната каса обсъжда проект за биомаркерни изследвания на..
Държавата разглежда решаването на проблема с психичното здраве като великия комбинатор на Илф и Петров – спасението е проблем на самите давещи се..
Намирам атаката срещу МЕЧ за изключително глупава. Това заяви пред БНР Татяна Дончева, юрист, политик, лидер на Движение 21. "Измислена атака!..
Православната църква празнува един от големите християнски празници - Благовещение. Празникът е спомен за радостното библейско събитие, при което..