Рано тази сутрин са извършени над 100 израелски въздушни удара срещу инфраструктура на „Хамас“ в северната част на Газа. Палестинските бойци отговориха с ракетен обстрел срещу цели в Израел.
Боевете в района започнаха след седмици на засилващо се напрежение между израелци и палестинци в окупирания Източен Ерусалим, довело до сблъсъци на свещени места и за мюсюлмани, и за евреи.
В Газа до момента са били убити над 225 души, сред които повече от 100 жени и деца. Според Израел са унищожени над 150 бойци на „Хамас“. 12 израелци са станали жертва на боевете, от които две деца.
Израел заяви, че над 4000 ракети са изстреляни към територията на страната от бойците в Газа.
В интервю за ливанска телевизия политическият представител на „Хамас“ Муса Абу Марзук заяви, че според него продължаващите усилия по прекратяването на огъня ще успеят. Той очаква до ден или два да бъде постигнато примирие, което да влезе в сила до петък по обяд. По думите му прекратяването на огъня ще бъде въз основа на взаимно съгласие.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обаче заяви вчера, че е решен да продължи докато „спокойствието и сигурността не бъдат възстановени за израелските граждани“.
Започва протестна демонстрация на сдружение "Ангели на пътя" пред сградата на Висшия съдебен съвет. От сдружението настояват да бъдат изслушани по точка първа от днешното заседание на Съдийската колегия, която е относно искането на съдия Мирослав Петров от Софийския районен съд да бъде защитен интегритета му. Припомняме ви, че именно съдия..
Китай обяви, че въвежда насрещни мерки в отговор на обявеното от американския президент Донлад Тръмп 10% допълнително облагане върху сегашните мита върху вноса на китайски стоки в САЩ. Веднага след влизането на сила на американските мерки в 7.01 часа, китайското министерство на финансите обяви, че ще въведе 15-процентен налог върху вноса на..
18-годишен британец е бил убит при атака на руски дрон, само минути след първата му мисия, след като е заминал доброволец в Украйна, съобщиха британски медии. Джеймс Уилтън от Хъдърсфийлд, в Западен Йоркшър, е бил на 17 години, когато е напуснал Обединеното кралство, за да се бие срещу Русия. Той е летял от Манчестър до Полша преди да..
Поредната неспокойна нощ на Санторини. Хората напускат острова и се евакуират от крайбрежието. Трусовете продължават. За ден 6 хиляди гърци и чужденци са напуснали Санторини. Стотици чакат на пристанището да отпътуват и днес. Самолетите също са резервирани. Хората се страхуват, защото вече 10 дни трусовете не спират. Множество хора се..
Правят се опити темата за съдебната реформа да падне от дневния ред . Това предупреди в интервю за БНР Биляна Гяурова от Българския институт за правни инициативи. Тя се позова на представително проучване от декември, според което над 90% от обществото смята темата за важна. По думите ѝ, " съдебната система е на входа и на изхода на нашите..
Днес от 10 до 10:15 ч. няма да има минерална вода в чешмите в центъра на София заради профилактика, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Техническа профилактика на водоналивния кът с минерална вода "София – Център" ще се извърши от 10:00 до 10:15 часа. В този времеви период ще бъде спряно водоподаването към чешмите с минерална вода в..