„Това си е по-скоро мода. Истинско забавление. Е, като цяло, аз целият си живот съм се опитвала да създавам някакви неща. Животът ме замъкна на някакви други места и се занимавам с други неща. Обаче винаги съм се опитвала в свободното си време да правя нещо, което да е свързано с креативността“, разказа в „Хоризонт до обед“ Магранер.
„По време на пандемията си имаше много свободно време. Всичко започна от там, че аз наистина бях запалена по японците, по Япония. През 2019-та година, лятото преди пандемият бях там за около 11 дни. Харесваше ми това да си купувам дрехи от различните пътувания. И затова от Япония се върнах с около 19 кимона - два куфара дрехи. И си казаха, когато пандемията започна, че вече е време да ги извадя, да ги разгледам. Да видя кое как мога да измоделирам, да комбинирам, да съчетая. Разбира се, защото много голяма част от тях са удобни за носене. Но не и във вида, в който ги имах – имаха дълги ръкави. В същото време имах и вдъхновения от българския текстил, българските платове. Защото и в България съм живяла доста дълго време. Купих си такива едни стари платове, които не се правят вече. Бях претърсила всичките антикварни магазини“, посочи още Бегония Магранер.
Тя съветва слушателите:
„Винаги правете каквото искате, каквото ви харесва. Затова и ми дойде идеята да направя от тези платове кимона. Хубавото в цялата работа е, че тези платове са ги правили по онова време. Направили са ги на стан. И е много трудно да бъдат намерени в стандартните магазини. Аз си бях харесала един доста бе хубав антикварен магазин в Пловдив. Впрочем Пловдив е мястото, което наистина ме успокоява. Всеки път, когато искам да избягам съвсем малко от моето ежедневие в София, просто отивам в Пловдив. В Пловдив има нещо наистина много специално", споделя испанката. И добавя:
"Животът е кратък. Искам вече да сме малко по-спокойни и да успеем да се забавляваме малко повече".
Още по темата в звуковия файл.
От 5 години в Чикаго работи Български клуб по волейбол. Боян Петев, Стоян Славов и Симеон Младенов са основателите и собствениците на Българска волейболна академия във ветровития град. В 58-ми епизод на рубриката "Америка - илюзии и реалности" гост е Боян Петев , единият от основателите на волейболния клуб. "Беше страхотно да бъда..
65 дарители са предоставили на Регионалния исторически музей във Велико Търново през последната година около 250 предмета от античността и Късножелязната епоха до наши дни . Сред тях са родословно дърво на Васил Левски , колекцията от 120 медала, грамоти и снимки от състезателя по стрелба с лък Петьо Кишев, бригадирски униформи, снимки на..
Гоблен на светите братя Кирил и Методий подари на Клисурския манастир бившата учителка от Берковица Тотка Георгиева. 37 години Тотка Георгиева е била учителка. От дълго време тя се занимава с изработката на гоблени, които бе подредила в изложба в Берковица. Гобленът на братята Кирил и Методий изработила за месец и половина. 52 000 маниста с 44..
Българският патриарх Даниил отслужи Патриаршеска литургия в столичния храм "Света Неделя", където бяха изнесени за поклонение мощите на сръбския крал Стефан Милутин. Стефан Милутин e сред най-тачените сръбски владетели, царувал 45 години ( от 1275 г.), запомнен с благотворителност и със строителство на църкви и манастири. Днес от храма..
Нестинарството е една от традициите, с която ние изключително много се гордеем. През 2009 г. ритуалът е включен в Списъка на ЮНЕСКО за нематериалното културно наследство и в Националната представителна листа на нематериалното културно наследство "Живи човешки съкровища - България" . Тайнственият обред , за чиито корени продължава да се..
В Рубриката "Горещи сърца" ви срещаме със свещеника от благоевградския храм "Въведение Богородично" отец Андон Шавулев . Неговата проповед излиза от стандартите на църковните книги , за да влезе в душата на човека, потърсил общение с Бога . Свещеникът е само посредник в това тайнство , казва отец Андон и определя себе си..
В пернишкото село Радуй депутат или кандидат за депутат не е стъпвал от години . Нито един от стотиците претенденти да коват законите на страната не е дошъл в селото, за да види как живеят хората тук. "Няма ги. Никой няма тук. Нито преди избори, нито след избори . Политиците гледат собствения си интерес." А проблемите не са малко. Те..
Непрекъснато трябва да се говори за психичното здраве. Това обясни пред БНР Албена Дробачка, ръководител на къща "Скрити лайкове". Пространството..
Това е МВР - Ново начало , заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. "По време на кампанията ние подадохме повече от 70 сигнала...