Хиляди се събраха в централен Лондон на два протеста. Единият срещу закона за полицията и престъпността и другият срещу масовото ваксиниране и локдауните.
Стотици се събраха на „Ръсел Скеуър“, за да протестират срещу закона за полицията и престъпността, който предвижда определяне на начален и краен час на протестите и ограничаване на възможностите за шумно изразяване на участиниците. Според новите разпоредби онези, които повреждат паметници могат да получават затворнически присъди до 10 години.
Законът освен това дава по-големи правомощия на полицията да спира и претърсва граждани. Целта на закона е да се спре окупирането на обществени места и привързването към мостове, сгради или паметници. Подобен протест се провежда и в Бристол, 13-ти поред, където преди два месеца се стигна до сблъсъци с полицията.
Доста по-многолюден бе другият протест, който е срещу ваксините и локдауните и се провежда на площада пред парламента. Протестиращите скандираха, че „пандемията е измама“, а някои издигнаха плакати с надпис „Тялото е мое, изборът е мой“. Други протестираха срещу идеята за ваксинационни паспорти. И двата протеста са под формата на шествия, които на моменти се преплитаха.
Полицията не съобщи за инциденти. Според „Дейли експрес“ обаче в района на Стратфорд се е стигнало до сблъсъци на протестиращи и полиция.
Двама младежи пребиха младеж в центъра на Кюстендил, съобщиха от полицията. Потърпевшият е студент, той е с контузии, коментираха за БНР от прокуратурата. Инцидентът е възникнал на улица "Цар Симеон“ в града. Двама младежи на 17 години и на 21 години са нанесли побой на 19-годишен, когото не са познавали. Извършителите на деянието са..
Служител на полицейското управление в Разлог е бил заплашен с убийство от 40-годишен жител на Благоевград. Случаят е станал на 2 март, на паркинг на бензиностанция в района на Разлог. Последвала словесна разправа, като 40-годишният благоевградчанин е отправил вербални закани за живота и здравето на полицейския служител, който изпълнявал служебните си..
На протест излязоха днес работниците и служителите от държавното предприятие за ремонт и модернизация на бронирани машини "Терем - Хан Крум" в Търговище. Те блокираха за около час движението по пътя София - Варна. Хората настояват за изплащане на дължимите им трудови възнаграждения, както и за осигуряване на поръчки за работа през настоящата..
България, участвайки в локални инициативи, се изправя пред вероятност да не се ползва с пълната защита на НАТО. Инициативите на други държави са нелегитимни. Днес премиерът Росен Желязков свиква Съвета за сигурност и там ще се изработи позицията на България. За това предупреди депутатът от ИТН Димитър Гърдев, председател на Комисията..
Президентът Румен Радев проведе днес среща в президентската институция с временно управляващата посолството на САЩ Сюзън Фалатко, съобщават от пресцентъра на държавния глава. По време на разговора са били обсъдени теми, свързани със стратегическото партньорство между България и САЩ и перспективите за развитието на двустранните отношения,..
Генерална дирекция "Търговия" е разработила различни варианти за реакция на ЕС към митата на САЩ . Това каза пред Илия Лазаров , евродепутат от ГЕРБ-СДС/ЕНП, член на Комисията по международна търговия в ЕП. "Вашингтон смята, че с въвеждането на мита защитават своите интереси, но в последствие може да се окаже, че не само не ги защитават, но и..
Решението на САЩ да спрат военната помощ за Украйна е техен вътрешен въпрос, ние сме фокусирани върху подкрепата за Украйна, така че тя да бъде във възможно най-изгодни позиции при преговори за траен мир, заяви британският вицепремиер Анджела Рейнър в интервю за Би Би Си. Белият дом потвърди паузата във военната помощ за Украйна В..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...
Живеем в историческо време, защото трябва да се избере позиция. Това е историзмът на днешния момент, че не може България вече да мине с номера със..