Стотици се събраха на площада пред Президентството, за да отбележат една година от началото на протестите срещу предишните управляващи и главния прокурор.
Началото на протестите започнаха точно преди година, като те бяха провокирани от влизането на Прокуратурата в президентството.
Въпреки че не се стигна до оставка, а кабинетът довърши своя мандат, протестиращите отчетоха своя успех, защото, според тях, "политическата промяна в страната вече е започнала".
Те се заканиха да излизат на демонстрация в центъра на София всеки четвъртък, след изборите на 11 юли, за да напомнят на новите управляващи, които и да са те, че гражданското общество е будно.
"Все пак победихме - не оставка, а победа!", посочи пред участниците в митинга проф. Минеков.
Към събитието се присъедини и служебният вътрешен министър Бойко Рашов. "Да ви поздравя с вашия огромен успех. Промените, които необратимо настъпиха, са резултат на вашата воля", обърна се той към гражданите."Щастлив съм, защото и аз съм ваш резултат. Това ми дава изключително големи сили, за да отстоявам вашата позиция като министър на вътрешните работи", посочи още Бойко Рашков.
До този момент движението на автомобили на мястото на митинга не е преустановено и те преминават свободно. Демонстрацията протича мирно и при засилено полицейско присъствие.Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че ще въведе реципрочни мита както за съюзниците, така и за съперниците на САЩ, предаде АФП. "Ако те са наложили мита или данък на нас, ние налагаме абсолютно същото ниво на мита или данък на тях, толкова е просто", заяви Тръмп. Тръмп: Днес е големият ден, предстоят реципрочни мита Президентът..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви, че би искал отново да приобщи Русия към Г-7. По думите му изгонването на Москва от Групата е било грешка, съобщиха информационните агенции. Тръмп визира положението от преди 2014 година, когато руската страна беше редовно представена на срещите на седемте най-богати държави във формат, по-известен..
Кирил Гумнеров от коалицията "Граждани за общината" е новият председател на Общинския съвет в Ловеч. Той беше избран на извънредно заседание на мястото на подалия оставка в средата на януари Стефан Тихолов от коалицията "Има такъв народ - Български възход", която спечели последните местни избори в Ловеч. Кирил Гумнеров беше единствения издигнат..
Голям пожар гори в склад между кварталите "Илиянци" и "Требич" в София. Няма пострадали. От Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" уточниха, че сигналът за огъня е подаден малко след 20:00 часа тази вечер. По първоначална информация пожарът е възникнал в склад за палети. Към момента няма данни за пострадали,..
Български и испански военнослужещи от специалните сили демонстрираха бойни способности на полигона "Црънча“. Демонстрацията е част от учението "Устойчива стрела", което се провежда паралелно в Румъния, Гърция и България. Испания мобилизира почти 3000 войници за участие в учението на НАТО "Устойчива стрела" У нас учението "Устойчива..
Столичният общински съвет одобри удължаването с още 4 години на договора с частната компания "МТК Груп", която превозва пътници в северните райони на София. Според Борис Бонев от "ПП-ДБ-Спаси София" договорът ощетява бюджета на Общината с поне два милиона лева на година: "Поредна далавера в Столичния общински съвет - ГЕРБ, БСП, Карлос..
Разнобой в НАТО - генералният секретар на Алианса Марк Рюте иска разходите за отбрана да бъдат поне 3 на сто от БВП, американският секретар по отбраната Пийт Хегсет настоява те да са 5 на сто. Това се разбра от заключителните брифинги на двамата след края на заседанието на министрите на отбраната на Пакта в Брюксел. Военните министри на..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Плевен е застрашен и тази година от воден режим. За това алармира кметът на града д-р Валентин Христов. "Плевен отдавна има сериозен проблем с..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..