Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избраха временен кмет на Стражица

Снимка: Катя Чорова - кор. на БНР във Велико Търново

Общинският съвет в Стражица избра Георги Бянов за временно изпълняващ длъжността кмет на общината, а по-рано през деня Общинската избирателна комисия прекрати предсрочно пълномощията на кмета Румен Павлов. До решенията се стигна след избирането на Павлов за народен представител от БСП в 46-ия Парламент.

Георги Бянов е заместник-кмет на Стражица по регионалното развитие. За неговия избор за временно изпълняващ длъжността кмет председателят на Общинския съвет Илиян Маринов заяви: 

„С 16 гласа за, един не гласува, беше избран инж. Георги Бянов. Финансовото състояние на община Стражица е стабилно, изпълняваме си проектите в график“.  

Досегашният кмет на Стражица Румен Павлов беше шести в листатата на БСП за България за Великотърновски избирателен район и със събрани 1393 преференции става народен представител заедно с водача на листата Явор Божанков.  

Датата за частичните избори за кмет на Стражица ще бъде обявена с указ на президента в тримесечен срок.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Временно управляващ посолството на САЩ в София ще е Сюзън Фалатко

Дипломатът от кариерата в Държавния департамент на САЩ Сюзън Фалатко пристигна в София на 18 февруари, за да поеме функцията на временно управляващ посолството на Съединените щати в София, съобщават от дипломатическата мисия. Сюзън Фалатко е член на Висшата външна дипломатическа служба и дипломат от кариерата с двадесет и шест години опит в Държавния..

публикувано на 18.02.25 в 17:06

На второ четене в комисия - одобрена е финансовата подкрепа за останалите без ток потребители

Парламентарната енергийна комисия прие на второ четене проектозакона за предоставяне на финансова подкрепа от страна на държавата на битовите потребители, останали без ток по коледните и новогодишните празници.  НС прие на първо четене законопроект за подкрепа на потребителите, останали без ток Парите, които ще бъдат отпуснати от Фонда за..

публикувано на 18.02.25 в 16:51
Кметът на Силистра Александър Сабанов.

Община Силистра с първа стъпка за изграждане на Индустриален парк

Община Силистра прави първа стъпка за изграждане на Индустриален парк - на заседание на Общинския съвет в края на месеца ще бъде разгледана докладна записка за замяна на 378 декара, собственост на Професионалната земеделска гимназия, срещу 480 дка, собственост на Общината, като разликата е заради уравняване на категорията. Начинът на трайно ползване на..

публикувано на 18.02.25 в 16:48
Папа Франциск

Отмениха ангажиментите на папа Франциск през уикенда

Папа Франциск отменя участието си в събитията през уикенда заради влошеното си здравословно състояние, съобщиха от Ватикана, цитирани от АФП. 88-годишният предстоятел на Римокатолическата църква страда от инфекция на дихателните пътища от повече от седмица. В петък той бе приет за лечение в болница "Джемели" в Рим. Говорителят на..

публикувано на 18.02.25 в 16:38

Двудневна ваканция за учениците в Котел

Община Котел обяви 18 и 19 февруари за неучебни заради падналия сняг и трудното придвижване по пътищата. Учебният процес няма да бъде прекъснат само в Националното училище по фолклорни изкуства "Филип Кутев", защото на учениците не се налага да пътуват, тъй като живеят в общежитие.  Във всички останали общини в Сливенска област учебният..

публикувано на 18.02.25 в 15:50
Мая Вапцарова

Почина режисьорката Мая Вапцарова

Режисьорката Мая Вапцарова - автор на няколко книги и племенница на поета Никола Вапцаров, е починала на 80-годишна възраст, съобщиха нейни близки.  Тя е автор на игралните филми "Лъжовни истории" и "Мярка за неотклонение", както и на над 50 документални ленти.  Вапцарова беше член на Съвета за електронни медии и негов председател в периода 2009 - 2010..

публикувано на 18.02.25 в 15:44

ДПС-ДПС с позиция по казуса за пращане на български военни в Украйна

ДПС и Парламентарната група ДПС-ДПС "категорично заявяват своята безусловна подкрепа за украинския народ в борбата му за независимост, суверенитет и териториална цялост": МВнР: Решението за изпращане на наши войски в Украйна е изключителен прерогатив на НС "Водени от принципите на международното право и Устава на ООН, подчертаваме, че случващото..

публикувано на 18.02.25 в 15:42