Гергана Топалова отпадна на старта в Пескара

Гергана Топалова
Снимка: Любомир Тодоров

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на тенис турнира за жени на червени кортове в Пескара (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.Топалова загуби от поставената под номер 4 Мария Лурдес Карл от Аржентина с 6:1, 2:6, 3:6 за 2:29 часа.

Българката доминираше в първия сет, но в следващите два аржентинката контролираше играта и без проблеми стигна до успеха.

Татяна Воложанина

Татяна Воложанина с бронзов медал на турнира „Афродита къп“

Татяна Воложанина спечели бронзовия медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика „Афродита къп“, който се провежда в Атина. Възпитаничката на Силвия Стойнева събра сбор от 90.650 точки (обръч - 22.100 точки, топка - 25.950 точки, бухалки – 21.050 точки, лента – 21.550 точки), с което заслужи третото място. След..

публикувано на 25.09.21 в 22:15

България с първа европейска титла при подрастващите в акробатиката

Георги Стоянов и Владимир Коточев донесоха първата за България европейска титла при подрастващите в акробатиката. Състезателите на КСА Бургас спечелиха безапелационно финала във вида двойки мъже във възраст 11-17 години на първенството на Стария континент за юноши и девойки, което се провежда в италианския град Пезаро. Възпитаниците..

публикувано на 25.09.21 в 21:21
ЦСКА1948

ЦСКА 1948 с труден успех над Царско село

Футболистите на ЦСКА 1948 надиграха състава на Царско село с 1:0 в среща от 9-ия кръг в Първа лига, изиграна на стадион "Васил Левски". Голмайстор: Галин Иванов в 28-ата минута. Домакините бяха по-активния отбор от самото начало на мача, като успяха да овладеят средата на терена и да наложат териториално надмощие над своя съперник. Логично и положенията..

публикувано на 25.09.21 в 20:52

Дани Цанков спечели сребърен медал в Yamaha blu cru Cup

Дани Цанков спечели сребърен медал в състезанието Yamaha blu cru Cup. Домакин на надпреварата е трасето Мантона в Италия, на което се провежда и най-престижното състезание по мотоциклетните дисциплини, Олимпиадата на моторните спортове – Световната купа на нациите.   Младият ни талант тръгна от 2-то място на стартовата бариера, след като..

публикувано на 25.09.21 в 20:43

Без победител в 113-то дерби на Пловдив

Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в 113-то градско дерби между „черно-бели“ и „жълто-черни“ от деветия кръг на Първа лига. Гостите, които влязоха в сблъсъка със самочувствието на един от лидерите в класирането преди днешното дерби на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“,..

публикувано на 25.09.21 в 18:28

Антов направи дузпа, но Монца бие в Серия Б

Българският защитник Валентин Антов отново бе титуляр за клубния си тим Монца. Родният бранител направи дузпа, но отборът му обърна Порденоне за успех с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия Б. Още в 3-тата минута бившият капитан на ЦСКА фаулира противников играч в наказателното поле и принуди главния..

публикувано на 25.09.21 в 17:43

Алавес нанесе първа загуба на Атлетико (Мадрид)

Алавес надви Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома в среща от седмия кръг на испанската Ла Лига. Домакините стигнаха до победата след ранния гол на централния защитник Виктор Лагуардия в 4-та минута. Това се оказа и единственият точен удар в очертанията на вратата, пазена от стража на шампионите Ян Облак...

публикувано на 25.09.21 в 17:07