Разраства се пожарът над село Югово в Родопите. Снощи той беше локализиран в периметър от около 40 декара, но през нощта останалите на мястото дежурни огнеборци не са могли да овладеят стихията и пламъците са обхванали нова територия.
В гасенето се включиха и военнослужещи от асеновградското поделение. Вертолет „Кугър“ от 24-а авиационна база Крумово започна да облива терена с вода от въздуха. Пламъците вече обхващат площ от над 400 дка.
Няма опасност на този етап за населеното място, заяви кметът на Лъки Валентин Симеонов.
"Взели сме всички мерки! Има доста хора, работят по пожара. Гората е от черен бор. Навремето оттам смола извличаше държавата! И като пламне тази смола... яко пуши. Много декари са заети! "Кугър"-ът сега, в момента пръска, има над 30 човека от армията, от Асеновградското поделение, горски служители, доброволци, пожарни от Чепеларе, от Асеновград, Пловдив, Лъки. Дано да се оправим".
Директорът на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и спасяване на населението“ комисар Георги Мангараков сподели по-рано днес:
„Обстановката е тежка, тъй като пожарът се разраства на недостъпно място и се опитваме да го ограничим“.
Сложна остава обстановката на пожара над Югово, община Лъки, който не е локализиран. През нощта пожарникарите не са могли да овладеят стихията, която се е разрастнала и е завзела нова територия. Горят около 80-100 дка борова гора . Борът..
В рамките на третото издание на Party in Pink Zumbathon започват поредица благотворителни събития в подкрепа на борбата срещу рака на гърдата . Зумбаинструктори и ентусиасти от над 10 града в България за трета поредна година ще издигнат много важна..
Гърците днес бойкотират магазините заради високите цени, като особено активни са пенсионерите. "Нито едно евро на търговците", призовават днес в деня на протест срещу високите цени на стоките от първа необходимост. Големите търговски вериги са..
Депутатите включиха нова точка в дневния си ред, с която ще започнат работа утре. По искане на "Възраждане" ще се проведе изслушване на министрите на отбраната и външните работи за въпросник, изготвен от Съединените щати, по теми, свързани с..
Кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов и група общинари посети Босилеград за поклонението за 152 години от гибелта на Левски. Те занесоха и мартеници и учебни помагала за децата там. Над 100 ръчно изработени мартеници, както и учебни помагала,..
От 34 години в България се самозаблуждаваме, че имаме честни и прозрачни избори . Това заяви пред БНР Красимира Катинчарова депутат от "Величие" в 50-ото Народно събрание. В преходните и заключителни разпоредби на Конституцията през 1991 г. има..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според нея обаче съпротивителни сили има: "Тях ги има, защото ние скоро ще разберем, че Тръмп изобщо не..
Два месеца преди Великден правителството на Кипър се опитва със спешни нормативни решения да се справи с безконтролното палене на традиционните огньове в нощта на Възкресението, които всяка година причиняват инциденти и пожари. На заседанието му днес..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Кинетични батерии, пясъчни батерии, батерии от разтопена сол - това ще са алтернативите за съхраняване на енергия, веднъж произведена от ВЕИ . И докато..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..