Агенцията по вписванията обяви, че проведеното заседание на Изпълнителния комитет на футболния съюз на 19 август е нелегитимно и отказа да бъде вписано в Търговския регистър искането за обявяване на публична покана за свикване на Конгрес на БФС на 18 март догодина.
„Отказвам обявяване по следните актове: Покана за свикване на общо събрание на членовете на ЮЛНЦ в търговския регистър и регистъра на ЮЛНЦ по партидата на Български футболен съюз“, се казва в решението на Агенцията.
В мотивите за отказа се посочва, че заседанието на Изпълкома не е свикано от лицето, което представлява БФС в момента, а именно Михаил Касабов.
„В случая представената към заявлението покана за свикване на заседание на ИК не е подписана от вписания представляващ сдружението, както и не са налице данни лицето подписало поканата да е упълномощено от надлежен представител да свиква заседание на ИК“, се казва още в мотивите.
Поканата е подписана от Борислав Михайлов, въпреки че той все още не е вписан като представляващ дружеството.
Също така се посочва, че няма доказателство за покана към Петър Величков, който също е действащ член на изпълкома.
Протоколът пък показвал, че заседанието е започнало в 14:03 часа, а не в 15:00 часа, за когато е било свикано.
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Френският отбор по биатлон продължава да събира медалите на Световното първенство, което продължава в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Днес на 20 км индивидуално при мъжете шампион стана Ерик Перо с време 47:58.1 минути и един пропуск при стрелбите. Второто място е за Томазо Джакомел от Италия с 48:50.5 минути и също една грешка, чак при четвъртата..
Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) даде шесто време в предсезонните тестове на Формула 3 на пистата в Барселона, след като регистрира върхово постижение 1:28.011 минути на 4.657-километровото трасе в Каталуния. Българинът изостана с 0.300 секунди от лидера Ноел Леон (Мексико, Према Рейсинг). Цолов, шампион във Формула 4 Испания от 2022, завърши..
Петър Занев започна работа като координатор в ЦСКА, съобщиха официално от клуба. Бившият изтъкнат защитник ще следи и ще подпомага развитието на младите футболисти от първия, втория и третия тим на "армейците" и прехода им между отделните селекции. Той ще поддържа тясно взаимодействие с директора и треньорските екипи на Академия ЦСКА. Занев е роден в..
Редица спортни клубове, които носят името на Васил Левски почетоха днес 152-годишнина от смъртта на своя патрон. Начело на процесията на футболния "Левски" пред паметника на Апостола в столицата, бяха юношите на клуба Марин Петков и Асен Митков. Те бяха следвани от изпълнителния директор на клуба Даниел Боримиров и треньора Хулио Веласкес. В..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..