Алавес нанесе първа загуба на Атлетико (Мадрид)

Алавес надви Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома в среща от седмия кръг на испанската Ла Лига. Домакините стигнаха до победата след ранния гол на централния защитник Виктор Лагуардия в 4-та минута. Това се оказа и единственият точен удар в очертанията на вратата, пазена от стража на шампионите Ян Облак.

През втората част „дюшекчиите“ опитаха да променят развитието на двубоя, но се провалиха и така загубиха за първи път от началото на кампанията в Ла Лига. Тимът на Диего Симеоне продължи с неубедителните си изяви, след като обърна късно Хетафе в предишния кръг, но преди това не успя да вкара последователно на Порто и Атлетик (Билбао) при нулевите равенства съответно в Шампионска лига и Ла Лига.

Атлетико може да изостане от градския си съперник Реал на пет точки при успех на Кралския клуб над Виляреал в къщи. Алавес остава в зоната на изпадащите, но записа първи точки през сезона. В следващия кръг Атлетико приема Барселона, докато Алавес гостува на Атлетик (Билбао).

След уважена контестация: Радослав Росенов също е европейски шампион

Радослав Росенов също стана европейски шампион на първенството по бокс за младежи на Стария континент в Будва, Черна гора. Първоначално българинът трябваше да се примири със сребърния медал в категория до 60 кг., след като съдиите му отсъдиха загуба във финала срещу руснака Алексей Шендрик.  Веднага след решението на реферите Росенов се хвана за..

публикувано на 23.10.21 в 23:01
Уилям Чолов

Уилям Чолов с европейската титла

Младият ни талант Уилям Чолов донесе европейската титла за страната от първенството по бокс за младежи в Будва (Черна гора). В изключително оспорвана битка в категория 75 килограма нашето момче надигра, макар и много трудно, руския боксьор Аким Павлюков след съдийско решение. Като цяло Чолов имаше превъзходство на ринга, особено в първия и третия рунд,..

публикувано на 23.10.21 в 21:36

Тийнейджър донесе втора поредна победа на Левски

Отборът на Левски записа втори пореден успех в Първа лига, след като победи Пирин (Благоевград) с класическото 3:0 у дома в мач от 12-ия кръг на първенството. На стадион "Георги Аспарухов" в герой за "сините" се превърна 18-годишният нападател Марин Петков, който отбеляза първите два гола за домакините...

публикувано на 23.10.21 в 20:54

Раниери с първа победа начело на Уотфорд

Клаудио Раниери записа първа победа начело на намиращия се в трудна позиция Уотфорд, след като "стършелите" разбиха Евертън с 5:2 като гост в мач от деветия кръг на Висшата лига. Италианският специалист имаше кошмарен дебют начело на тима с поражение от Ливърпул с 0:5, но днес показа, че може да бъде човекът, който ще запази елитния статут на..

публикувано на 23.10.21 в 19:15

Арда и Славия поделиха точките в Кърджали

Отборите на Арда и Славия направиха равенство 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Кърджали. "Белите" поведоха в резултата още в 16-та минута с гол на централния нападател Мартин Сораков, но в средата на второто полувреме бранителят на домакините Милен Желев изравни след подаване на Спас Делев. До края не паднаха повече голове и..

публикувано на 23.10.21 в 18:52
Димитър Бербатов

Бербатов: Няма как да работя с Боби Михайлов

Димитър Бербатов категорично отхвърли идеята да работи заедно с Борислав Михайлов в ръководството на Българския футболен съюз. По-рано днес президентът на БФС отправи това предложение към Бербатов, след като постигна минимална победа над него в извънредния конгрес на централата на 12 октомври. Днес..

публикувано на 23.10.21 в 18:39

Баная с 4-и пореден полпозишън, Куартараро ще потегли едва 15-и на „Мизано“

Франческо Баная (Ducati) спечели своя четвърта поредна квалификацията в MotoGP и ще потегли от полпозишън в утрешната надпревара за Гран При на Емилия-Романя, 16-и кръг за сезон 2021 Италианецът трябваше да премине през първата фаза на сесията за място, в която той даде най-доброто време, но и на трупа ценни километри на изсъхващата „Мизано“...

публикувано на 23.10.21 в 18:30