През уикенда Дани Цанков записа невероятен успех, след като спечели сребърен медал в състезанието по мотокрос Yamaha Cup в клас 65 куб. см.
Домакин на надпреварата беше трасето Мантова в Италия, на което се проведе и най-престижното състезание в мотоциклетните дисциплини, Олимпиадата на моторните спортове – Световната купа на нациите.
“Еуфорията все още не е пуснала Дани. Той е много радостен. Много е щастлив от факта, че вече го познават. От основният отбор на Ямаха го поздравиха. Имаше страшно много хора, от които получи поздравления и то хора на световно ниво. Той си носи медала непрекъснато. Разбирам го. Събраният медал е медал, който много малко хора имат в България. Много сме щастливи”, допълни многократният ни национален и балкански шампион по мотокрос.
“Не знам какво ще последва. Знам, че ще участваме в мастър-клас, организиран от Ямаха. Той ще е в края на сезона. Последният път се е провел в Испания. Сега не знам къде ще е. Това много ни радва и ни мотивира да тренираме още повече за следващия сезон. Следващият сезон ще караме в клас 85 сс. Имаме предварителна уговорка с Ямаха да останем с тях и следващия сезон. Надявам се нещата да се случват по-лесно вече. В големият клас конкуренцията е много по-сериозна и ще трябва да тренираме двойно повече за да се получи това, което сме решили”, сподели още Мартин Тодоров и завърши:
“Тук искам да благодаря на всички, които застанаха зад нас, защото без тях тези успехи нямаше да са възможни”
Два финала записаха българските състезатели в първата за годината световна купа по скокове на батут за мъже и жени в Баку (Азербайджан). За отличията в дисциплината синхрон при жените ще се борят Христина Пенева и Мариана Узунова. Националките ни се наредиха на второ място в квалификацията, като получиха за изпълнението си 45.690 точки. Сред..
Надеждите на Арсенал в борбата за титлата във Висшата лига претърпяха нов удар, след като с гол на Джаред Боуен точно преди полувремето Уест Хям Юнайтед победи "артилеристите" с 1:0 като гост в двубой от 26-ия кръг на шампионата. Боуен вкара с глава отблизо в 44-ата минута, а Арсенал претърпя първото си домакинско поражение за сезона...
Черно море и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на елитната футболна група на България. И двата гола в мача паднаха през първата част. С точката Черно море изпревари Ботев (Пловдив) и вече заема третото място с 42 точки, с една повече от пловдивчани. Шампионите пък имат 57 точки с 8 повече от втория Левски. Първата..
Спартак (Варна) елиминира носителя на трофея за предишните два сезона Шумен 61 след драматичен домакински успех с 22:21 (12:8) на четвъртфиналите в турнира за купата на България по хандбал за мъже. Варненци започнаха по-добре мача и поведоха с 8:3, а в 24-ата минута дори увеличиха преднината си до 12:6. До почивката, обаче, гостите вкараха два..
Станимир Стоилов удължи договора си с Гьозтепе, съобщиха официално от клуба. Новото споразумение на българския специалист ще с година по-дълго и вече е до края на сезона 2026/27, като в него има опция за допълнителен сезон. Стоилов бе назначен начело на Гьозтепе на 21 ноември 2023 година и постигна значителни успехи с тима, като бе с основна..
ЦСКА постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на футболната Първа лига. Червените събраха актив от 32 точки на осмото място в класирането. Играчите на Душан Керкез пък остават без победа от началото на пролетния дял на първенството и с 41 точки продължават да делят третата позиция с тима на Черно..
Италианките Федерика Бриньоне и София Годжа заеха първите две места в гиганския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини пред родна публика в Сестриере. Бриньоне, която стана световна шампионка в дисциплината, приключи с общо време от 2:08.81 минути, като в двата манша времената й бяха 1:03.35 и 1:05.46 минути съответно. Това е шеста..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..