Фенове прекъснаха за кратко мача Албания - Полша

Полицията се намеси при безредиците в Албания

Отборът на Полша постигна ценна победа с 1:0 при гостуването си на Албания в битката за второто място в в група „I“ за Мондиал 2022. Така "дружина полска" изпревари днешния си съперник за мястото за бараж с две точки.

Единственият гол в срещата вкара Карол Свидерски в 77-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Матеуш Клих.

След това той и съотборниците му изразиха бурно радостта си пред феновете на домакините, които започнаха да ги замерят с бутилки и други предмети. Срещата беше прекъсната, а главният рефер прибра двата отбора в съблекалните. 20 минути по-късно мачът беше подновен.
В същата група Англия завърши наравно 1:1 у дома си срещу Унгария. Роланд Салай изведе гостите напред от дузпа в 24-ата минута, а Джон Стоунс изравни в 37-ата минута.

Дания се превърна в първия отбор от Европа, който се класира за световното първенство в Катар следващото лято. Това стана факт след победа с 1:0 у дома над Австрия. Така "Червения динамит" записа осми успех в осем мача в група F и с 24 точки и голова разлика 27:0 е недостижим на върха.

Отборът на Украйна прие състава на Босна и Херцеговина, воден от Ивайло Петев,  и мачът завърши наравно 1:1 в група „D“ на световните квалификации. Двата тима изиграха интригуващ двубой и си размениха по едно попадение чрез Андрий Ярмоленко в 15-ата и Анел Ахмедходжич в 77-ата минута.

Португалия разгроми гостуващия Люксембург с 5:0 в двубой от 8-ия кръг на световните квалификации в група „А“. Над всички в срещата беше капитанът и голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо, който се отчете с хеттрик, вкарвайки две дузпи в 8-ата и 13-ата минута и още едно попадение в 87-ата минута. По този начин той вече има 115 гола за Португалия.

Федерацията по конен спорт представи националите си.

Конният ни спорт очаква пробив на европейско първенство

Федерацията по конен спорт събра и представи националните си състезатели, похвали се с пълен календар за изминаващата година и направи прогнози за представянето им през следващата.  Събитието беше на закрития манеж на база „Ниеса“ край Ихтиман. Ръководството на федерацията представи своите жокеи в 4 дисциплини - трите олимпийски, плюс..

публикувано на 07.12.21 в 16:43

Стефани Кирякова стана почетен гражданин на Бургас

Олимпийската шампионка Стефани Кирякова беше удостоена със званието почетен гражданин на Бургас. Кметът на Бургас Димитър Николов връчи високите отличия на заслужилите бургазлии, а областният управител проф. Мария Нейкова ги поздрави специално за успехите, които са постигнали и са прославили родния си Бургас. "Благодарна съм на Бог, че точно..

публикувано на 07.12.21 в 07:50

Лаура Траатс: Благодаря на всички ви за подкрепата, сега рехабилитация

Олимпийската шампионка с ансамбъла ни по художествена гимнастика започва рехабилитация след спешната операция, която претърпя в Швейцария. Лаура Траатс страдаше от дискова херния на врата, която влияеше на нерва на дясната ръка, предизвиквайки непрекъснат тремор и изтръпване. „Бих искал да кажа огромно благодаря на д-р Джон Майкъл..

публикувано на 07.12.21 в 06:58

Андрееску пропуска Australian Open

Бианка Андрееску няма да играе на откритото първенство по тенис на Австралия, което започва през следващия месец, съобщава Ройтерс. 21-годишната канадка изтъкна като причини семеен проблем и цялостната обстановка около Ковид-19 пандемията. "В един момент започнах да чувствам, че целият свят е паднал на плещите ми", написа канадката в Туитър и..

публикувано на 07.12.21 в 06:34

Генк освободи треньора си

Белгийският футболен клуб Расинг Генк освободи старши треньора Йон ван ден Бром след поредица от слаби резултати, оставили отбора на осмо място в първенството и извън турнира за купата на страната. Това съобщава агенция АП. В 13-те си месеца начело на Генк, Ван ден Бром спечели Купата на Белгия, но така и не стигна до позиция на претендент за..

публикувано на 07.12.21 в 06:31

Арда се справи с Царско село в Кърджали

Арда надигра Царско село с 2:0 у дома в последен мач от 18-ия кръг на елитното ни футболно първенство. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали домакините откриха чрез Спас Делев в 21-та минута. В ролята на асистент за гола се беше Давид Кики. В края на полувремето Иван Коконов реализира второ попадение след..

публикувано на 06.12.21 в 18:51