След уважена контестация: Радослав Росенов също е европейски шампион

Снимка: БФ Бокс

Радослав Росенов също стана европейски шампион на първенството по бокс за младежи на Стария континент в Будва, Черна гора. Първоначално българинът трябваше да се примири със сребърния медал в категория до 60 кг., след като съдиите му отсъдиха загуба във финала срещу руснака Алексей Шендрик.

Веднага след решението на реферите Росенов се хвана за главата, коленичил на ринга, тъй като сам усещаше, че е бил по-добрият боксьор. От българската делегация подадоха контестация, която в последствие бе уважена и така Радослав Росенов взе златото.

“Росенов се окичи с титлата, след като първоначално съдиите го ощетиха в мача с Алексей Шендрик. Резултатът от двубоя бе в полза на руснака, но от родния щаб подадоха контестация, която бе уважена и обърна развоя на събитията. Очаквайте утре повече подробности около развоя на събитията”, обявиха от федерацията ни по бокс.

Така България приключи деня с две титли, след като в категория 75 кг. Уилиам Чолов надигра на финала руснака Аким Павлюков. На първенството в Будва спечелихме и два бронзови медала Даниел Кирилов (57 кг) и Кирил Борисов (+92 кг).

Нюкасъл

Нюкасъл остава без победа във Висшата лига

Футболистите на Нюкасъл остават без победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като приключиха наравно - 1:1 при домакинството си на Норич в среща от 14-ия кръг. "Свраките" остават последни в класирането със 7 точки, гостите от Норич е 18-и с 10 точки. Мачът започна по много неприятен начин за Нюкасъл, като воденият от Еди Хау състав..

публикувано на 01.12.21 в 07:55
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви започнаха с победа в Бали

Двукратните европейски шампионки Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на финалите на Световните серии по бадминтон в Бали (Индонезия).  В първия си мач от втора група, сестрите надиграха без особени проблеми британките Клое Бърч и Лорън Смит с 2:0 гейма (21:12, 21:11). Утре българските бадминтонистки ще срещнат индийките Ашвини..

публикувано на 01.12.21 в 07:38
ВК Хебър

Тежка загуба за волейболистите на Хебър в Полша

Тежка загуба с 0:3 гейма претърпяха волейболистите на Хебър като гости на полския Ястржембски на старта на груповата фаза в Шампионската лига. Малко повече от час беше необходимо на поляците, за да стигнат до категоричния си успех срещу българския шампион. Пазарджиклии не успяха да се противопоставят на силния съперник и отбелязаха съответно само 11,16..

публикувано на 30.11.21 в 20:11
Мартин Камбуров вкара гол номер 256 в елита

Камбуров няма спирка, поведе Берое към успех срещу Славия

Берое се наложи над Славия с 2:1   в мач от 17-ия кръг на Първа лига.  В 34-ата минута Мартин Камбуров отбеляза своя гол №256 в родния елит. Това бе и мач номер 454 в нашето първенство за нападателя, който изравни Марин Бакалов и е само на седем участия от рекордьора Георги Илиев. В 61-ата минута резервата Питър Макрилос възстанови равенството - 1:1...

публикувано на 30.11.21 в 19:32
Магнус Карлсен (вляво) - Ян Непомняшчий

Четвърто реми между Карлсен и Непомняшчий

Световният шампион Магнус Карлсен и претендентът Ян Непомняшчий завършиха реми и в 4-ата партия помежду си от битката за световната титла по шахмат. Двамата си стиснаха ръцете на 33-ия ход днес, след като Карлсен форсира 3-кратно повторение на ходовете. Карлсен, който във въпросната партия игра с белите фигури, има рожден ден днес. Резултатът между..

публикувано на 30.11.21 в 17:34
Станимир Стоилов

Станимир Стоилов: Държавата трябва да помага на всички, да строи бази и стадиони

"Знаете, че казах, че ще запазя толерантно отношение към всички клубове. Не желая да коментирам други клубове. Не е приятно, когато се играят мачове без публика", сподели треньорът на Левски – Станимир Стоилов, който даде пресконференция преди гостуването на "сините" на Царско село. Шампионатната среща е в сряда от 17:30 часа. "Засега 100% пропуска..

публикувано на 30.11.21 в 17:19

Рекордна 7-а "Златна топка" за Лионел Меси

Лионел Меси получи за рекорден седми път "Златната топка" и отново беше избран за №1 в световния футбол. Аржентинецът спечели голямата награда в 65-ата церемония на френското списание "Франс Футбол". На галавечер в парижкия театър "Шатле" Меси изпревари голмайстора на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски и халфа на Челси Жоржиньо.  Роналдо, който има 5..

обновено на 30.11.21 в 06:58