Резултати и голмайстори в ЛЕ и ЛК (обновено)

Наполи

Изиграха се срещите от четвъртия кръг в два от европейските клубни турнири по футбол. Предлагаме ви резултатите и голмайсторите в срещите от Лига Европа  (ЛЕ) и Лига на конференциите (ЛК).

Резултатите в Лига Европа:

Група А

Лион - Спарта Прага 3:0

1:0 Ислам Слимани (61), 2:0 Ислам Слимани (64), 3:0 Карл-Токо Екамби (90+2)

Брьондби - Рейнджърс 1:1

1:0 Леон Балогун (45+1-автогол), 1:1 Янис Хаджи (73)

Група В

Реал Сосиедад - Щурм Грац 1:1

0:1 Якоб Янтчнер (38), 1:1 Александър Сьорлот (53)

Монако - ПСВ Айндховен 0:0

Група С

Легия Варшава - Наполи 1:4

1:0 Махир Емрели (10), 1:1 Пьотр Желински (53), 1:2 Дрис Мертенс (75-дузпа), 1:3 Ървинг Лозано (79), 1:4 Адам Оунас (90)

Лестър - Спартак Москва 1:1

0:1 Виктор Моузес (51), 1:1 Даниел Амартей (58)

Група D

Олимпиакос - Айнтрахт Франкфурт 1:2

1:0 Юсеф ел Араби (13), 1:1 Дайчи Камада (17), 1:2 Йенс Хауге (90+2)

22:00 часа Антверп - Фенербахче 0:3

Група Е

Галатасарай - Локомотив Москва 1:1

1:0 Софиан Фегули (43), 1:1 Франсоа Камано (73)

Марсилия - Лацио 2:2

1:0 Аркадиуш Милик (32-дузпа), 1:1 Фелипе Андерсон (45+7), 1:2 Чиро Имобиле (50), 2:2 Димитри Пайе (82)

Група F

БРАГА - ЛУДОГОРЕЦ 4:2

1:0 Ал Мусрати (25), 1:1 Пиерос Сотириу (33), 2:1 Юри Медейрош (37),3:1 Галено, 4:1 Марио Гонсалес (73), 4:2 Игор Пластун (79)

Цървена звезда - Мидтиланд 0:1

0:1 Гелор Канга (56-автогол)

Група G

Байер Леверкузен - Бетис 4:0

1:0 Муса Диаби (43), 2:0 Муса Диаби (52), 3:0 Флориан Виртц (86), 4:0 Амири (90+1)

Ференцварош - Селтик  2:3

0:1 Кийого Фурухаши (3), 1:1 Олександър Зубков (11), 1:2 Жота (23), 1:3 Лиел Абада (60), 2:3 Мирто Узуни (86)

Група Н

Генк - Уест Хем 2:2

1:0 Джоузеф Пейнстил (5), 1:1 Саид Бенрахма (59), 1:2 Саид Бенрахма (82), 2:2 Томаш Сучек (88-автогол)

Динамо Загреб - Рапид Виена 3:1

0:1 Кристоф Кнасмюлер (8), 1:1 Бруно Петкович (13), 2:1 Комен Андрич (34), 3:1 Йосип Шутало (83)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1:1 Лиам Милър 56'

Ботик ван де Зандсхулп (вдясно) получава поздравления от Алкарас.

Сензацията е факт: Нидерландец отстрани Алкарас на US Open

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп поднесе голямата изненада на Откритото първенство на Съединените щати по тенис, след като отстрани третия в света Карлос Алкарас. 28-годишният Зандсхулп спечели мача между двамата от втория кръг с 6:1, 7:5 и 6:4 за 2 часа и 21 минути. В първия сет Алкарас не показа нищо от играта си, като допусна ранен..

публикувано на 30.08.24 в 07:38
Ига Швьонтек

Ига Швьонтек с експресна победа срещу японка

Водачката в схемата Ига Швьонтек постигна експресна победа срещу японската квалификантка Ена Шибахара с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра във втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис, последен за годината турнир от Големия шлем. Полякинята не остави съмнение в превъзходството си и след леки колебания в първия кръг, когато допусна..

публикувано на 30.08.24 в 07:08
Яник Синер

Яник Синер стигна третия кръг в САЩ

Водачът в световната ранглиста и поставен под номер 1 в схемата Яник Синер (Италия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Синер се наложи на представителя на домакините Алекс Микелсен с 6:4, 6:0, 6:2 за 99 минути на корта. Италианецът реализира осем от 16-е си възможности за пробив по пътя до успеха на корт..

публикувано на 30.08.24 в 07:06
Лига на конференциите

Резултати от Лига на конференциите

Срещи-реванш от плейофния кръг на Лига на конференциите: ФК Астана (Kазахстан) - Бран (Норвегия) 3:0 (0:2 в първата среща) Зира (Aзербайджан) - Омония (Кипър) 1:0 (0:6) ХИК (Финландия) - Клаксвик (Фарьорски острови) 2:1 (2:2) Ружомберок (Словакия) - Ноа (Армения) 3:1 (0:3) Олимпия Любляна (Словения) - Риека (Хърватия) 5:0 (1:1)..

публикувано на 30.08.24 в 07:05

Резултати от Лига Европа

Срещи-реванш от плейофния кръг в турнира Лига Европа: АПОЕЛ (Кипър) - РФС (Латвия) 2:4 след изпълнение на дузпи, в редовното време и продълженията 2:1 (1:2 в първата среща) Елфсборг (Швеция) - Молде (Норвегия) 4:2 след дузпи, 0:1 в редовното време и продълженията (1:0 в първата среща) Петрокуб (Молдова) - Лудогорец (България) 1:2 (0:4 в..

публикувано на 30.08.24 в 07:03
Кирил Десподов ликува след гола си.

Кирил Десподов с първи гол за сезона

Кирил Десподов се разписа за ПАОК при победата с 2:0 като гост в реванша срещу Шамрок Роувърс от плейофния кръг във футболния турнир Лига Европа. Българският национал игра цял мач и отбеляза втория гол за гръцкия шампион в 75-а минута след пас на Тайсон. Попадението е първо за Десподов през този сезон. Преди това Магомед Оздоев даде..

публикувано на 30.08.24 в 07:01
Петрокуб - Лудогорец

Лудогорец спечели и реванша срещу Петрокуб и се класира за основната схема на Лига Европа

Лудогорец приключи успешно задачата да намери място в основната схема на турнира Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават напред с общ резултат 6:1. Лудогорец свърши основната си работа още в първия мач преди седмица, когато на свой терен спечели с 4:0 и реваншът на стадион..

публикувано на 29.08.24 в 22:05