В предаването „Преди всички“ Миланов разказа за терапиите, която се прилагат в центъра. Центърът предлага комплексен терапевтичен подход към физическите заболявания с предоставяне на безплатна индивидуална психотерапия за пациенти на болничните заведения и работа с близките на пациенти на болниците, както и неврорелаксационни процедури за намаляване на стреса и хроничната болка.
Като предизвикателство за здравните работници той открои това, че Covid-19 се оказва пречка за лечението, контрола и диагностиката на други заболявания.
„Изключително емоционално преживяване е да помогнеш на човек, който е загубил близките си, на лекар, загубил поредния пациент, на медицинска сестра, която е на ръба на изтощението. (…) За нас като помагащи специалисти е важно да не отнемем надеждата на хората.“
Александър Миланов сподели своя опит, включително в реанимационните зали на болницата, в които успяват да помагат на възстановяващи се пациенти с коронавирусна инфекция.
„Ние не водим разговор там ваксиниран ли си или не си ваксиниран, защото това няма да ни даде никаква стойност, когато оказваме емоционална подкрепа, но за всеки един пациент се радваме, че той се измъква от това и продължава смело напред.“
„Това е най-вълнуващото – да излезеш от реанимацията и да знаеш, че този човек ще продължи. Изключително трудно е да се събереш и да продължиш и затова ние сме на разположение – да се опитаме да сглобим заедно парчетата на оцеляването“, допълни Миланов.
Той изтъкна още, че е важно да се оставя пространство на хората да говорят да страховете си.
„За страха се говори открито, но по-големият проблем е, че страхът си остава. А той си остава, защото все пак се случва нещо непознато. Covid е нещо непознато за всички.“
„Лекарите също са разединени. Нямаме стабилно говорене, което да е автентично и да създава усещането за доверие“ - така Миланов си обяснява случващото се в нашето общество по време на пандемията.
Чуйте цялото интервю в звуковия файл.
В деня на Европа - 9 май, и когато се навършват 40 дни от гибелта на 12-годишната Сияна, която загина при катастрофа на пътя Плевен - Луковит Европейският център за транспортни политики връчи награди в памет на жертвите на пътя, но и напомнящи за общата отговорност по темата. Наградите са гласувани от 9-членния управителен съвет на Европейския..
Едно силно слънчево изгаряне в детството удвоява риска от рак на кожата в зряла възраст. "Децата ни имат проблем с рака на кожата" под това мото ще се проведе националната кампания за профилактика на рака на кожата. Очаква се случаите на рак на кожата да се повишат с 40% през следващите 25 години. Ден на безплатните прегледи за рак на кожата е 14..
Ситуацията с пенсионната ни система става все по-сложна и по-тежка. Проблемите се натрупаха драстично. Пенсионната ни система излъчва усещането за социална несправедливост . Това каза в интервю за БНР Христина Христова, бивш министър на труда и социалната политика. Хората по друг начин си представят пенсионната система – като социални..
Крайно време е властта да започне да работи по въпроса за къмпинг туризма в България, като предприеме стъпки към регулиране. Този призив отправи в интервю за БНР Йордан Ибришимов от Българското кемпер общество. Нарушенията е хубаво да се следят и превантират, технологиите са въпрос на избор , каза той във връзка с намеренията до се..
Националната инициатива "Капачки за бъдеще" представи нова платформа в подкрепа на дарителството и доброволчеството. Успоредно с традиционната си дейност - събирането на пластмасови капачки за детска медицинска апаратури и линейки, доброволците на фондацията популяризират и новата кампания, с която разширяват дейността си - "Човеци за бъдеще"...
До 2030 г. Европейската комисия цели поне 80% от възрастните граждани на Европейския съюз да притежават основни дигитални умения. Идеята е да се насърчи процеса на дигитална трансформация на бизнеса, на институциите и на икономиката. Ускоряването на процеса ще доведе до по-висока производителност и ефективност на работата. И за да не ви звучи..
В навечерието на Деня на храбростта и празника на Българската армия - 6 май, Пето бригадно командване в Плевен организира празник за жителите на града. Пред Военния клуб интерес предизвика изложението на въоръжение и бойна техника на Българската армия. Полковник Иван Вълев, командир на Пето бригадно командване обясни: "Втора..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..