Мигрантите, които живееха в импровизиран лагер по границата между Беларус и Полша с намерение да влязат на територията на Европейския съюз, вече са преместени в склад наблизо, съобщиха граничните власти, цитирани от Би Би Си.
Според експерти този ход бележи деескалация на напрежението между Беларус и Европейския съюз, след като Минск беше обвинен в изтласкване на мигранти към границата, заради европейските санкции.
По-рано тази седмица кризата ескалира, след като полските сили използваха сълзотворен газ и водни струи, за да отблъснат мигрантите, които се опитаха да преминат границата.
Министърът на отбраната на Великобритания Бен Уолъс обяви, че страната му ще изпрати около 150 британски войници в помощ на полската охрана на границата с Беларус.
Полша има подкрепата на ЕС да не допуска мигрантите в блока, но Беларус призова членовете на ЕС да приемат 2 000 от мигрантите, но искането му беше отхвърлено от Германия и Европейската комисия.
В прессъобщение от "Продължаваме промяната" се настоява за пълна подкрепа за президента Володимир Зеленски и украинския народ. "Пълна подкрепа за президента Володимир Зеленски и украинския народ,които в най-тежките времена отстояват не само националния си интерес срещу агресора, но и продължават да се борят за свободата и мира в цяла Европа!..
С действията си американският президент Доналд Тръмп показа, че не го интересува мира, иска Украйна да върне парите и да вземе подземните им богатства. Това е колониална политика от XVIII век, дори и тогава не са взимали природни богатства за безкраен период. Неговият интерес е за сключване на сделка, а не в създаване на трайни отношения...
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената..
Четири военни паметника в Русенска област се нуждаят от ремонт и за това са нужни 40 000 лева, които би трябвало да се осигурят от Министерството на отбраната. Паметникът на моряка в Русе е дело на скулптора Владимир Владимиров и е направен през 1930 година. Той е в тежко състояние и за него са необходими малко над 16 000 лева. Паметникът се..
В Плевен организират благотворителен концерт под наслов “Да опазим нашите деца”. Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина след падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Специално участие в събитието ще има Звезди от рок-група "Ахат". Ще се включат от Националното училище по изкуствата "Панайот..
Пчелари излизат днес на национален протест, чрез който изразяват несъгласието си с изграждането на фотоволтаични и вятърни електроцентрали върху земеделска земя. С автошествия в различни точки на страната пчеларите ще покажат несъгласието си с липсата, според тях, на държавна политика за опазването на плодородните земи и пасища. С протеста си..
Парламентарна комисия по проблемите с безводието в страната ще разчита на помощта на инженер Димитър Куманов от сдружението "Балканка" при проучването на причините за проблемите в страната. Мотивите на комисията са, че "Куманов е равноотдалечен от всички власти и се надяваме да получим критично мнение от него", заяви председателят Младен Шишков..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..