Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

ЦСКА София си остана с 1 точка в Лигата на конференциите

ЦСКА София загуби с 0:2 от Бодьо Глимт

Отборът на ЦСКА София допусна четвърта загуба в групите на турнира по футбол Лига на конференциите след загуба с 0:2 като гост в Норвегия на Бодьо Глимт. Домакините тотално доминираха през първата част, но се оттеглиха на почивка със само един гол преднина след точен шут на Брунстад в 25-ата минута. През второто полувреме футболистите на Стойчо Младенов изравниха играта и организираха няколко добри атаки, но в 85-ата минута Ботеим сложи точка на спора с втори гол.

Старши треньорът на ЦСКА София - Стойчо Младенов, коментира: „Мисля, че първото полувреме трудно се адаптирахме към терена. Трудно си препредавахме футболистите, закъснявахме. Исках да вкарам по-голяма агресия в средата на терена. Второто полувреме беше равностойно. Имахме нашите шансове, но в крайна сметка в един определен момент предпочетох да освежа средата на терена, а и с оглед на следващия мач. Смените ги предприех, за да съхраня част от играчите за следващия двубой. Смените на Йомов, Юга и Жеферсон бяха точно такива.

Доволен съм, че завършихме мача без контузии. В такива мачове придобиваме опит. Всичко това ни е само от полза, един бонус за нашия отбор. Сравнихме, видяхме на какво ниво сме, къде трябва да засилим конкуренцията. Едно голямо благодаря на нашите фенове. Пристигнаха и подкрепяха ни непрекъснато“.

В другата среща от трета група Рома спечели срещу Зоря Луганск с 4:0. Преди последния кръг червените са последни с 1 т., води тимът на Бодьо с 11 т., пред Рома с 10 и Зоря с 6 т.

Надал преодоля Манарино за 14-ти четвъртфинал в Мелбърн

Рафаел Надал победи французина Адриан Манарино и се класира за 14-ти път на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия Испанецът спечели с 3:0 сета - 7:6, 6:2, 6:2 за 2.40 часа. Съперник на Надал на четвъртфиналите ще бъде победителят от мача Зверев - Шаповалов.

публикувано на 23.01.22 в 08:34
Барбора Крейчикова

Барбора Крейчикова - Мадисън Кийс на четвъртфиналите в Мелбърн

Чехкинята Барбора Крейчикова и американката Мадисън Кийс оформиха първата четвъртфинална двойка на Откритото първенство на Австралия по тенис. В мачове от 4-тия кръг, 4-тата в схемата Крейчикова надигра с 6:2, 6:2 Виктория Азаренка, а Кийс елиминира 8-та испанка Паола Бадоса с 6:1, 6:1. Четвъртфиналистка е и американката Джесика Пегула след..

публикувано на 23.01.22 в 08:19
Себастиен Ожие

Себастиен Ожие пред първа победа за сезона

Себастиан Ожие (Франция, GR Yaris) се доближи на крачка от рекордна девета победа в Монте Карло, . Преднината на Ожие пред втория Себастиан Льоб (Франция, Puma) е  с почти половин минута от  в първия кръг на   Световния рали шампионат (WRC). Днес са последните четири скоростни отсечки с дължина от 67.26 километра.

публикувано на 23.01.22 в 06:49

Манчестър Сити взе само точка от Саутхемптън

Саутхамптън стана първият отбор, който успява да вземе точка на Манчестър Сити, от края на октомври.  След 12 поредни победи в първенството "гражданите" допуснаха грешка на "Сейнт Мерис", като срещата завърши 1:1.  Домакините поведоха още в седмата минута с попадение на Кайл Уокър-Питърс. Изравнителното попадение бе дело на Аймерик Лапорт изравни в..

публикувано на 23.01.22 в 06:41

Интер с труден успех срещу Венеция

Отборът на Интер постигна обрат и записа труден успех с 2:1 над гостуващия Венеция в мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство. Тома Анри даде аванс на “крилатите лъвове” в 19-ата минута, но “нерадзурите” стигнаха до ценния успех след голове на Николо Барела в 40-ата минута. Победното попадение вкара Един Джеко в самия края на редовното..

публикувано на 23.01.22 в 06:35
Щафетата на Норвегия спечели в Антхолц-Антерселва

Щафетата на Норвегия триумфира в Антхолц-Антерселва

Щафетата на Норвегия, в състав Каролин Офигстад Кнотен, Тирил Екхоф, Ида Лиен и Ингрид Ландмарк Тандреволд, спечели щафетата на 4 х 6 км за жени в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. На второ и трето място на почетната стълбичка се наредиха щафетите на Русия (Валерия Васнецова, Кристина Резцова, Ирина Казакевич и Юлияна Нигматулина) и..

публикувано на 22.01.22 в 18:22
Славия загуби от Металист с 0:5

Украинци вкараха пет гола на Славия

Футболният Славия допусна тежко поражение срещу Металист Харков с 0:5 във втората си проверка на лагера в Турция. Двубоят започна зле за "белите" и още в 4-ата минута Йевхен Подлепенец даде преднина на Металист. В 32-ата минута удар на Маилтон от пряк свободен удар се отби в гредата зад Светослав Вуцов, а славистите опитаха да отвърнат с..

публикувано на 22.01.22 в 18:16