Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Португалия или Италия няма да играе на световното в Катар

Кристиано Роналдо

Един измежду националните отбори на Португалия и Италия няма да участва във финалите на Мондиал 2022. Това стана ясно след тегленето на жребия за баражите в зона УЕФА в Цюрих днес.

Жребият отреди Португалия и Италия да попаднат в един поток, заедно с отборите на Северна Македония и Турция, като четирите тима ще си оспорват едно място на световното първенство по футбол в Катар в края на следващите година. По този начин един от двата последни европейски шампиона няма да участва на Мондиал 2022.

Баражите в зона УЕФА ще се проведат в три потока по четири отбора, които ще се изправят в полуфинали и след това финал, за да определят още три от финалистите на Световното. Полуфиналните сблъсъци ще се проведат в един мач на 24 март следващата година, а финалите ще бъдат на 29 март.

Поток А:

Шотландия - Украйна

Уелс - Австрия (победителят ще бъде домакин във финала)

Поток В:

Русия - Полша (победителят ще бъде домакин във финала)

Швеция - Чехия

Поток С:

Италия - Турция

Португалия - Северна Македония (победителят ще бъде домакин във финала).

Иран е 14-тият финалист на Мондиал 2022

Отборът на Иран се класира за финалите на Мондиал 2022, след като победи Ирак с 1:0 у дома в квалификационна среща за световното първенство в Катар в края на годината. На стадион "Азади" в Техеран централният нападател Мехди Тареми донесе успеха на своите в 48-та минута. За Иран това бе шести успех в група А на третия квалификационен етап, като тимът..

публикувано на 27.01.22 в 20:07

Наш ски-бегач с Covid-19, под въпрос е за олимпиадата

Българският състезател по ски-бягане Симеон Деянов може и да не участва на Зимните олимпийски игри в Пекин, след като е дал положителна проба за коронавирус. Единият от двата задължителни преди отпътуването за Олимпиадата Ковид теста на Деянов е показал положителен резултат. Спортистът няма симптоми и се чувства добре, но сега следва да премине..

публикувано на 27.01.22 в 20:01

Филип Кръстев подписа с Левски

Отборът на Левски подписа договор с полузащитника Филип Кръстев. Футболистът е преотстъпен от белгийския Ломел до края на сезон 2021/2022 г. Филип Кръстев е роден на 15 октомври 2001 година в София. Юноша е на Славия, като подписва първия си професионален договор през 2018 година с родния си тим. С екипа на „белите“ изиграва 44 мача и отбелязва 4 гола...

публикувано на 27.01.22 в 19:53

Първа победа за Лудогорец в Турция

Българският шампион Лудогорец записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. "Орлите" удариха с 2:1 полския елитен Висла Плоцк в третата си контролна среща в южната ни съседка. Двубоят се игра в две полувремена по 60 минути. Елвис Ману откри резултата в 21-ата, а Жуниор Брандао удвои в 25-ата минута. Рафал Волски върна едно попадение..

публикувано на 27.01.22 в 19:51
 „Тур дьо Франс“

Тур дьо Франс стартира от Испания през 2022 година

Обиколката на Франция през 2023 година ще стартира от Страната на баските в Северна Испания.  Това съобщиха организаторите.  Тур дьо Франс се завръща към традицията Обиколката да стартира от страна, различна от Франция в нечетни години.

публикувано на 27.01.22 в 06:53

Екваториална Гвинея отстрани Мали

Екваториална Гвинея е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Тимът на Екваториална Гвинея елиминира Мали след дузпи.  В редовното време и продълженията никой от съперниците не можа да вкара гол, а при дузпите малийците не издържаха на напрежението и отпаднаха. В спор за място на полуфиналите Екваториална Гвинея ще се..

публикувано на 27.01.22 в 06:46

Египет на четвъртфинал след дузпи

Отборът на  Египет се класира за 1/4-финалите в туурнира за Купата на африканските нации, след като отстрани с 5:4 след изпълнение на дузпи друга от големите сили на континента - Кот д'Ивоар.  Двата отбора изиграха качествен двубой, в който имаха поделени моменти на преимущество, но не успяха да си вкарат гол за 120 минути.  Така се стигна до дузпи, при..

публикувано на 27.01.22 в 06:36