Камбуров няма спирка, поведе Берое към успех срещу Славия

Мартин Камбуров вкара гол номер 256 в елита
Снимка: Сайт на Берое

Берое се наложи над Славия с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига.

В 34-ата минута Мартин Камбуров отбеляза своя гол №256 в родния елит. Това бе и мач номер 454 в нашето първенство за нападателя, който изравни Марин Бакалов и е само на седем участия от рекордьора Георги Илиев.

В 61-ата минута резервата Питър Макрилос възстанови равенството - 1:1. Девет минути по-късно обаче Абубакар Тунгара отново върна аванса на старозагорци.

Десетина минути преди края Славия остана с човек по-малко, след като Ертан Томбак влезе грубо в краката на съперник и след преглед с ВАР видя червения картон.

Така Славия остава пети с 27 точки, а след победата си Берое е шести с 24.

Реал се спаси от загуба с гол в продължението

Водачът в класирането Реал Мадрид се спаси от шокиращ провал срещу Елче на "Сантяго Бернабеу". Мачът от 22-ия кръг на Ла Лига завърши 2:2, а Карим Бензема изпусна дузпа. Половин час след началото Каземиро стреля от границата на наказателното поле и последва нова отлична намеса на Бадиа. В 32-ата минута Паласиос извърши грубо нарушение срещу Винисиус...

публикувано на 23.01.22 в 19:30
Лоренцо Инсинье се радва.

Наполи размести челото в Серия А

Отборът на Наполи измести Милан от второто място в класирането на Серия А, след като разби Салернитана с 4:1 у дома в дербито на Кампания от 23-ия кръг на първенството. На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол централният защитник Жуан Жезус даде преднина на домакините още в 17-та минута, но гостите изравниха в 33-та минута чрез нападателя Федерико..

публикувано на 23.01.22 в 18:49

Ливърпул победи Кристъл Палас с 3:1

Отборът на Ливърпул се доближи на девет точки от лидера в класирането Манчестър Сити, след като победи Кристъл Палас с 3:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. На "Селхърст Парк" мърсисайдци започнаха вихрено и доминираха тотално от самото начало, като поведоха в резултата още в осмата минута, когато централният защитник Върджил ван Дайк се..

публикувано на 23.01.22 в 18:21

Беат Фойц спечели спускането на "Щрайф"

Четирикратният носите на кристалния глобус в дисциплината спускане Беат Фойц завоюва своята първа победа за сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като триумфира във второто спускане за уикенда по митичната „Щрайф“ в Кицбюел. Той стигна до победа си с още едно солидно каране, като с време от 1:56.68 победи с 0.21 секунди своя..

публикувано на 23.01.22 в 16:41
Владимир Илиев.

16-то място за мъжката ни щафета в Антхолц

Норвежкият квартет Стурла Холм Легрейд, Тарей Бьо, Йоханес Тингнес Бьо и Ветле Шастаад Кристиансен стигна до третата си победа за сезона в класическите щафети на 4 по 7.5 километра от Световната купа по биатлон. Викингите бяха недостижими в надпреварата в Антхолц-Антерселва, Италия и триумфираха с близо две минути пред Русия (Антон Бабиков, Даниил..

публикувано на 23.01.22 в 15:52

Льоб спечели Рали Монте Карло

Деветкраният шампион в Световния рали шампионат Себастиен Льоб с Форд завоюва своята 80-а победа в шампионата, след като триумфира в Рали Монте Карло, първи кръг за сезона. Легендарният французин изоставаше с 24.6 секунди спрямо Себастиен Ожие преди последните два етапа. Пилотът на Тойота обаче първо спуска гума в предпоследната отсечка, което му коства..

публикувано на 23.01.22 в 15:45

Благой Тодев: Искам да стрелям като Краси Анев и да бягам като Владо Илиев

„Искам да стрелям като Краси Анев и да бягам като Владимир Илиев. Искам да съчетая двамата в едно. Вярвам, че мога да постигна много повече от това. Искрено си го пожелавам. Мечтата ми е да успея в биатлона. Не си поставям някакви главни цели – световен шампион и т.н, но може би да имам няколко подиума на световна купа“, това сподели специално..

публикувано на 23.01.22 в 15:40