Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Сестри Стоеви започнаха с победа в Бали

Сестри Стоеви

Двукратните европейски шампионки Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на финалите на Световните серии по бадминтон в Бали (Индонезия).

В първия си мач от втора група, сестрите надиграха без особени проблеми британките Клое Бърч и Лорън Смит с 2:0 гейма (21:12, 21:11). Утре българските бадминтонистки ще срещнат индийките Ашвини Понапа и Реди Сики, а в групата са още японките Нами Мацуяма и Чихару Шида.

Наградният фонд на турнира е 1,5 милиона долара. Първите две двойки от двете групи се класират за полуфиналите.

Томас Мюлер дразни вратаря Александер Шволов.

Байерн си тръгна с 4:1 от Берлин

Байерн (Мюнхен) разби с 4:1 Херта в мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига, игран на "Олимпиащадион". Баварците събраха 49 точки и възстановиха аванса си от шест пункта пред преследвача Борусия (Дортмунд). Херта е 13-и с 22 точки. Байерн изиграха изключително силно първо полувреме, в което тотално доминираха над съперника си. VAR отмени хубав гол на..

публикувано на 23.01.22 в 21:17
Тиаго Силва (в син екип) удвоява резултата.

Челси спечели дербито с Тотнъм с 2:0

Отборът на Челси записа трети пореден успех над Тотнъм от началото на година, след като победи "шпорите" с 2:0 у дома в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. От началото на януари "сините" победиха два пъти градския си съперник за Карабао къп, а тази вечер записаха успех и за първенство. На "Стамфорд Бридж" домакините бяха по-активният отбор..

публикувано на 23.01.22 в 20:30
Брайън Броби открива за Аякс.

Аякс измести Айндховен от върха с 2:1

Аякс успя да победи с 2:1 ПСВ Айндховен в дербито от 20-ия кръг в Ередивизи. В 27-та минута Стивън Бергуис отправи мощен изстрел, който разтресе гредата.  В 34-та минута обаче Душан Тадич записа поредната си асистенция, намирайки отлично Брайън Броби и той от близка дистанция откри.  Само седем минути след почивката ПСВ изравни. След страхотна отборна..

публикувано на 23.01.22 в 19:56

Реал се спаси от загуба с гол в продължението

Водачът в класирането Реал Мадрид се спаси от шокиращ провал срещу Елче на "Сантяго Бернабеу". Мачът от 22-ия кръг на Ла Лига завърши 2:2, а Карим Бензема изпусна дузпа. Половин час след началото Каземиро стреля от границата на наказателното поле и последва нова отлична намеса на Бадиа. В 32-ата минута Паласиос извърши грубо нарушение срещу Винисиус...

публикувано на 23.01.22 в 19:30
Лоренцо Инсинье се радва.

Наполи размести челото в Серия А

Отборът на Наполи измести Милан от второто място в класирането на Серия А, след като разби Салернитана с 4:1 у дома в дербито на Кампания от 23-ия кръг на първенството. На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол централният защитник Жуан Жезус даде преднина на домакините още в 17-та минута, но гостите изравниха в 33-та минута чрез нападателя Федерико..

публикувано на 23.01.22 в 18:49

Ливърпул победи Кристъл Палас с 3:1

Отборът на Ливърпул се доближи на девет точки от лидера в класирането Манчестър Сити, след като победи Кристъл Палас с 3:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. На "Селхърст Парк" мърсисайдци започнаха вихрено и доминираха тотално от самото начало, като поведоха в резултата още в осмата минута, когато централният защитник Върджил ван Дайк се..

публикувано на 23.01.22 в 18:21

Беат Фойц спечели спускането на "Щрайф"

Четирикратният носите на кристалния глобус в дисциплината спускане Беат Фойц завоюва своята първа победа за сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като триумфира във второто спускане за уикенда по митичната „Щрайф“ в Кицбюел. Той стигна до победа си с още едно солидно каране, като с време от 1:56.68 победи с 0.21 секунди своя..

публикувано на 23.01.22 в 16:41