Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Роналдо носи победата на Манчестър Юнайтед над Арсенал с 3:2

Роналдо пак се развихри.

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 в страхотен мач от 14-ия кръг на английската Висша лига. Пред погледа на новия си временен мениджър Ралф Рангник - "червените дяволи" изиграха страхотен двубой и успяха да обърнат развоя на събитията след като гостите успяха да поведат.

Емил Смит Роу изведе гостите напред в резултата в 13-а минута, а Бруно Фернандеш успя да изравни резултата минутка преди края на първото полувреме.

"Червените дяволи" излязоха напред в резултата седем минути след подновяването на играта чрез Кристиано Роналдо, но Мартин Йодегард възстанови равенството само две по-късно.

Развръзката в мача дойде 20 минути преди края, когато бранител на "артилеристите" събори Фред в наказателното поле и след преглед на ситуацията със системата ВАР - Мартин Аткинсън посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който с удар в центъра на вратата отново изведе своите напред.

До края на мача лондончани опитаха да изравнят, но Давид де Хеа блесна с някои добри спасявания и в крайна сметка трите точки отидоха в актива на Манчестър Юнайтед.

Гриша Ганчев

Гриша Ганчев призна за грешки към онези, които истински обичат клуба

От футболен клуб ЦСКА София ще пуснат утре в 10 часа обещаното интервю със собственика Гриша Ганчев, в което той отговаря на въпроси на привърженици.  В откъс от интервюто, публикуван тази вечер, Ганчев признава за грешки спрямо "към онези, които истински обичат клуба" и заявява, че иска отборът да стане шампион, но само по честен и нормален начин...

публикувано на 24.05.22 в 20:47

Голово шоу сложи край на "сините" тържества

Голово шоу беляза края на "сините" тържества на стадион "Георги Аспарухов". С демонстративен мач между две формации на Левски завършиха празненствата по повод 108-ия рожден ден на клуба.  В него съставът, с който Станимир Стоилов стигна до ¼-финал в Лига Европа и влезе в групите на Шампионска лига, победи с 4:2 настоящия състав на тима, носител..

публикувано на 24.05.22 в 20:23
Жо-Вилфрид Цонга

Жо-Вилфрид Цонга завърши кариерата си в тениса със загуба

Жо-Вилфрид Цонга приключи кариерата си в тениса с поражение със 7:6 (6), 6:7 (4), 2:6, 6:7 (0) срещу Каспер Рууд в първия кръг на Откритото първенство на Франция. Представителят на домакините, който достигна до номер 5 в световната ранглиста и има 18 титли на сингъл, беше подкрепен от множество легенди на спорта в последния си двубой, на който беше..

публикувано на 24.05.22 в 20:08
Ян Хирт

Чешкият колоездач Ян Хирт спечели 16-ия етап на Обиколката на Италия

Чешкият колоездач Ян Хирт спечели 16-ия етап на Обиколката на Италия - 202 километра от Сало до Априка. Той стигна до успеха с време 5:40.45 часа. Хирт преодоля проблеми с велосипеда си и получени крампи, за да записа първа етапна победа в кариерата си, а състезателите достигнаха надморска височина от повече от 5000 метра при изкачването. Чехът..

публикувано на 24.05.22 в 20:04
Григор Димитров

Димитров играе с Чорич в последния мач на корт №14 в сряда

Григор Димитров стартира отлично участието си на Откритото първенство на Франция. Българинът не остави шансове на Маркос Гирон и му отпусна едва три гейма, за да продължи към втория етап на надпреварата, където го очаква сблъсък с Борна Чорич. Хърватинът, който получи травма в дясното рамо през миналия сезон, извадила го от състезания за повече от една..

публикувано на 24.05.22 в 18:11
Боряна Калейн

Калейн пропуска световната купа в Португалия

Боряна Калейн няма да участва на световната купа по художествена гимнастика в Портимао (Португалия) в края на седмицата. Националката е с травма на глезена, заради която пропусна и финалите в неделя от световната чалъндж купа в Памплона (Испания). От треньорския щаб искат да предпазят здравето на Калейн преди европейското първенство в Тел Авив..

публикувано на 24.05.22 в 17:59

Първа победа за България на ринга в Ереван

Кристиян Николов до 80 килограма донесе първата победа за България на световното първенство по бокс в Ереван, Армения. Той се наложи с 5:0 съдийски гласа над естонеца Стивън Аас. Българинът имаше пълно превъзходство в първия рунд, а във втория спечели минимално. Николов бе по-добрият от двамата боксьори и в третия рунд, което наклони определено везните в..

публикувано на 24.05.22 в 17:47