Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Русия е във финалната четворка за Купа "Дейвис"

Даниил Медведев.

Даниил Медведев продължи със силното си представяне и помогна за класирането на Русия във финалната четворка на отборния турнир по тенис за мъже Купа "Дейвис".

Медведев се наложи с 6:4, 6:4 над Микаел Имер и даде непреодолим аванс от 2:0 успеха за руснаците срещу Швеция в Мадрид.

Преди това Андрей Рубльов се наложи драматично в три сета с 6:2, 5:7, 7:6 (3) над Елиас Имер.

На полуфиналите в събота Русия ще се изправи срещу тима на Германия.

Днес е първият полуфинал между Сърбия и Хърватия.

Денислава Глушкова

Денислава Глушкова се класира за втория кръг в Мелбърн

Денислава Глушкова се класира за втория кръг при девойките на  Откритото първенство на Австралия по тенис.  При първата си поява на корта нашата представителка победи с 6:3, 6:4 финландката Лаура Хиетаранта -15-та в схемата.  Съперничка на българката във втория кръг ще бъде чехкинята Амелие Смейкалова.

публикувано на 23.01.22 в 11:30
Денис Шаповалов

Денис Шаповалов елиминира фаворита Александър Зверев

Денис Шаповалов надигра по категорич начин с 3:0 сета 3-тия в схемата Александър Зверев в осминафинален мач от Откритото първенство на Австралия по тенис. Канадецът показа великолепен тенис и отстрани един от фаворитите за трофея в Мелбърн с 6:3, 7:6, 6:3. Съперник на Денис Шаповалов на четвъртфиналите ще бъде шестия в схемата Рафаел Надал, който..

публикувано на 23.01.22 в 10:27
Рафаел Надал

Надал преодоля Манарино за 14-ти четвъртфинал в Мелбърн

Рафаел Надал победи французина Адриан Манарино и се класира за 14-ти път на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия Испанецът спечели с 3:0 сета - 7:6, 6:2, 6:2 за 2.40 часа. Съперник на Надал на четвъртфиналите ще бъде победителят от мача Зверев - Шаповалов.

публикувано на 23.01.22 в 08:34
Барбора Крейчикова

Барбора Крейчикова - Мадисън Кийс на четвъртфиналите в Мелбърн

Чехкинята Барбора Крейчикова и американката Мадисън Кийс оформиха първата четвъртфинална двойка на Откритото първенство на Австралия по тенис. В мачове от 4-тия кръг, 4-тата в схемата Крейчикова надигра с 6:2, 6:2 Виктория Азаренка, а Кийс елиминира 8-та испанка Паола Бадоса с 6:1, 6:1. Четвъртфиналистка е и американката Джесика Пегула след..

публикувано на 23.01.22 в 08:19
Себастиен Ожие

Себастиен Ожие пред първа победа за сезона

Себастиан Ожие (Франция, GR Yaris) се доближи на крачка от рекордна девета победа в Монте Карло, . Преднината на Ожие пред втория Себастиан Льоб (Франция, Puma) е  с почти половин минута от  в първия кръг на   Световния рали шампионат (WRC). Днес са последните четири скоростни отсечки с дължина от 67.26 километра.

публикувано на 23.01.22 в 06:49

Манчестър Сити взе само точка от Саутхемптън

Саутхамптън стана първият отбор, който успява да вземе точка на Манчестър Сити, от края на октомври.  След 12 поредни победи в първенството "гражданите" допуснаха грешка на "Сейнт Мерис", като срещата завърши 1:1.  Домакините поведоха още в седмата минута с попадение на Кайл Уокър-Питърс. Изравнителното попадение бе дело на Аймерик Лапорт изравни в..

публикувано на 23.01.22 в 06:41

Интер с труден успех срещу Венеция

Отборът на Интер постигна обрат и записа труден успех с 2:1 над гостуващия Венеция в мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство. Тома Анри даде аванс на “крилатите лъвове” в 19-ата минута, но “нерадзурите” стигнаха до ценния успех след голове на Николо Барела в 40-ата минута. Победното попадение вкара Един Джеко в самия края на редовното..

публикувано на 23.01.22 в 06:35