Жените успяха да се приспособят към работата в условията на пандемия много по-бързо от мъжете. Твърдението е на бизнес дамата Ива Владимирова, която е основател на Дамски клуб „Бизнес на високи токчета“. Клубът има редица инициативи, в които представя различни възможности за подкрепа и инвестиции, като тази вечер предстои среща с Българската банка за развитие с цел пред членовете на клуба да бъдат представени новите схеми на банката, особено тези, насочени към туризма.
Именно туризмът е един от секторите, в които жени у нас развиват бизнес, убедена е Владимирова. В клуба й членуват дами от всевъзможни професии, които помагат една на друга със съвети и контакти.
Добрата бизнес идея надделява над страха от провала
Най-честата пречка пред започване на ново бизнес начинание пред дамите (а може би и пред господата) е страхът от провала, коментира Владимирова. По думите й именно в нейния клуб винаги се намират членове, които да помогнат било със съвет, било с конкретни контакти или дейност, така че добрата бизнес идея да се превърне в начинание и след това успешен бизнес. Необходимостта от помощ възниква във всички периоди от развитието на фирмата, а добрите контакти помагат за преминаването през всички трудности, смята бизнес дамата.
Един за всички, всички за един
Пандемията накара всички бизнеси да въведат бързо промени в организацията си, за да останат на пазара, припомня Владимирова. По думите й дамите предприемачи по-бързо са успели да се пригодят към новото „нормално“ с дистанционната работа и онлайн комуникацията. Много от членовете на клуба са обединили бизнесите си – например, в „чисто дамските бизнеси“, както ги нарича Ива, а именно няколко дами са обединили салоните си за красота, но са разширили предлаганите от всяка от тях услуги.
Инфлацията и в частност високите цени на електроенергията са сред новите предизвикателства, но Владимирова е убедена, че и то ще бъде преодоляно. „Дори и пряко да не засяга бизнесът на някоя дама, например консултант, поскъпването на тока се отразява върху бизнесите на нейните клиенти. Също така, всяка от нас пазарува и съвсем ясно се вижда какви са цените“, допълни бизнес дамата.
Цялото интервю с нея може да чуете в звуковия файл.
Всички епизоди на "На всяка цена" ще намерите:
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...