В съответствие с конституционните си правомощия държавният глава Румен Радев подписа указ за назначаването на съдия Галина Захарова за председател на Върховния касационен съд на Република България.
Днес президентът проведе среща с избрания от Висшия съдебен съвет за председател на ВКС, на която поздрави Галина Захарова за гласуваното ѝ доверие и ѝ пожела успех в отговорната ѝ мисия, съобщават от прескесретариата на държавния глава.
В рамките на разговора двамата обсъдиха отстояването на върховенството на правото и принципите на демократичната държава в работата на върховните съдии.
Учител и най-малко 14 ученици са били убити при стрелбата в начално училище в американския щат Тексас, заяви губернаторът Грег Абът. Той идентифицира нападателя като 18-годишен младеж, ученик в близка гимназия. "Стрелецът е Салвадор Рамос, на 18 години, който живее в Увалде. Смята се, че той е оставил колата си е влязъл в училището, като е..
Руската армия засилва натиска в опит да прекоси река Северски Донец и да обкръжи украинските войски на фронта в Донбас, съобщи говорител на министерството на отбраната в Киев. Външният министър Дмитро Кулеба призова Запада да достави на страната му още оръжие. Канада се отзова първа с покупка на 20 хиляди снаряда за украинската армия.
Представител на руската окупационна администрация в Херсон изключи референдум за бъдещето на областта през тази година. Заместник-ръководителят на администрацията Кирил Стремоусов заяви, че целта му е да направи града и областта му не "независима република" по подобие на непризнатите Донецк и Луганск, а субект на Руската федерация. Стремоусов обясни, че..
Унгарският премиер Виктор Орбан въведе ново извънредно положение в страната от полунощ заради предизвикателствата, произтичащи от продължаващата война в съседна Украйна. Унгария вече е в извънредно положение, свързано сCovid пандемията, което трябваше да изтече следващия вторник. "Светът е на ръба на икономическа криза. Унгария трябва да остане встрани..
Страните от Евросъюза няма да се договорят за петролно ембарго срещу Русия този месец, стана ясно от изказване на председателя на Европейската комисия. Преговорите в момента са фокусирани на технически детайли и срещата на лидерите на 30 и 31 май няма да е "подходящото място" за постигане на договореност, обясни Урсула фон дер Лайен. По-рано днес стана..
Сапьори са завършили разминирането на пристанището в окупирания украински град Мариупол, става ясно от съобщение на руското министерство на отбраната. Пристанището падна в руски ръце преди месец, а последният бастион на украинските защитници, заводът "Азовстал" - на 20 май. В съобщението, цитирано от агенция "Новости", се казва, че специалистите..
Едва ли има друг празник, който да сплотява цял един народ около светлината на просвещението, заяви президентът Румен Радев по време на традиционния прием на държавния глава по повод 24 май. Буквите, езикът и културата са нашият общ дом - те са вградени здраво в темелите на българската държавност и идентичност, каза президентът и добави, че делото на..
България не трябва да прави отстъпки пред Северна Македония, защото няма какво да направи. Ако направим отстъпки, това означава да се съгласим..
Трябва да следим какво се случва в света на вирусите. При маймунската шарка две неща правят впечатление – че инфектираните нямат връзка със страните,..
Свикването на КСНС при президента би могло да промени червената линия за Северна Македония. Тази позиция изрази пред БНР главен асистент Георги..