Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Наполи размести челото в Серия А

Лоренцо Инсинье се радва.

Отборът на Наполи измести Милан от второто място в класирането на Серия А, след като разби Салернитана с 4:1 у дома в дербито на Кампания от 23-ия кръг на първенството. На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол централният защитник Жуан Жезус даде преднина на домакините още в 17-та минута, но гостите изравниха в 33-та минута чрез нападателя Федерико Бонацоли.

Точно преди почивката Дрис Мертен отново изведе Наполи напред от дузпа, а през второто полувреме играчите на Лучано Спалети стигнаха до нови два гола, дело на Амир Рахмани и Лоренцо Инсиние от дузпа. Салернитана завърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Фредерик Весели в 51-та минута.

След този успех Наполи вече има 49 точки, една повече от втория Милан, който тази вече посреща Ювентус в дербито от кръга. Лидер е Интер с 53 точки и мач по-малко от неаполитанци. Салернитана е на дъното с 10 точки (тимът е с една отнета точка, след като не се яви за мача си с Удинезе заради вълна от случаи на Covid-19).

Останалите резултати:

Каляри - Фиорентина 1:1

Специя - Сампдория 1:0

Торино - Сасуоло 1:1.

Мартин Минчев (вляво)

Словачко спечели купата на Чехия след победа срещу Спарта (Пр) на Мартин Минчев

Отборът на Словачко спечели купата на Чехия след победа 3:1 срещу Спарта (Прага) на финала в Ухерске Храдище. Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва за столичани през второто полувреме, но не успя да помогне да бъде избегнато поражението за отбора от Прага. Словачко поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Вацлав Юречка беше точен..

публикувано на 19.05.22 в 06:43
ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от първата шестица днес, по "Хоризонт" предаваме ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от 30-ия кръг в първата шестица на елитното ни футболно първенство ще се играят днес. От 18.00 часа на стадион "Българска армия" ЦСКА София посреща Ботев (Пд), а развоя на мача ще може да проследите по програма "Хоризонт" на БНР веднага след края на вечерния осведомителен бюлетин. Другият сблъсък е най-старото столично дерби, в което на стадиона..

публикувано на 19.05.22 в 06:04

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира в Лига Европа

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира с трофея в Лига Европа, след като победи на финала в Севиля Глазгоу Рейнджърс с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при 1:1, след като Джо Арибо (57) даде аванс за шотландците, а Рафаел Боре (69) изравни. При дузпите немците показаха по-здрави нерви, като реализираха и петте си удара – чрез Кристофът..

публикувано на 19.05.22 в 01:00

Рилски спортист е на финал в мъжкото ни баскетболно първенство

Рилски спортист стигна отново до финал в мъжкото ни баскетболно първенство. Самоковци спечелиха истинска гладиаторска битка в зала „Балканстрой“, като надвиха Спартак Плевен за трети път в полуфиналната серия. Рилски спечели серията с 3-0 след много трудно 77:76 при гостуването си и ще чака победителя от серията между Левски и Балкан. Резултатът..

публикувано на 18.05.22 в 21:16

Шиникова не издържа срещу гъркиня в Париж

Изабелла Шиникова загуби във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Втората ракета на България загуби с 6:2, 0:6, 3:6 срещу Валентини Граматикопулу след 112 минути. 30-годишната Шиникова спечели на два пъти подаването на гъркинята и бързо поведе в мача след първия сет, но след това Граматикопулу спечели..

публикувано на 18.05.22 в 20:56

Виктория Томова на победа от основната схема в Париж

Виктория Томова се класира за третия кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Първата ракета на България победи с 2:6, 7:5, 6:0 Марина Мелникова. 27-годишната Томова допусна два пробива в първия сет и изостана в резултата. Във втората част руската тенисистка поведе уверено с 5:1, но българката се поздрави с успех..

публикувано на 18.05.22 в 19:53
Национален отбор на България по волейбол за мъже

Обновеният отбор на България победи Испания в контрола

Националният отбор на България за мъже победи Испания с 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:14 в истински празник на волейбола пред пълните трибуни на "Арена Вършец". Приятелската среща завърши и с допълнителен гейм, спечелен отново от българите с 25:21. Селекционерът Николай Желязков даде възможност за изява на максимален брой играчи от разширения състав,..

публикувано на 18.05.22 в 06:22