Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Челси спечели дербито с Тотнъм с 2:0

Тиаго Силва (в син екип) удвоява резултата.

Отборът на Челси записа трети пореден успех над Тотнъм от началото на година, след като победи "шпорите" с 2:0 у дома в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. От началото на януари "сините" победиха два пъти градския си съперник за Карабао къп, а тази вечер записаха успех и за първенство.

На "Стамфорд Бридж" домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме, но така и не успяха да преодолеят защитата на съперника, а гол на Хари Кейн за Тотнъм в 40-та минута бе отменен заради нарушение на нападателя срещу Антонио Рюдигер. Само две минути след почивката Хаким Зиеш откри резултата с изключително точен изстрел от далечно разстояние с левия крак, който не остави шансове на капитана на Тотнъм Юго Лорис. В 55-та минута играчите на Томас Тухел удвоиха преднината си чрез ветерана в защита Тиаго Силва, който се разписа с глава след центриране от фал на Мейсън Маунт.

До края на двубоя играчите на Антонио Конте не намериха сили да отговорят на предизвикателството и в крайна сметка записаха първа загуба в Лигата след идването на италианеца начело на тима. След тази победа Челси вече има 47 точки на третото място, десет по-малко от лидера Манчестър Сити, който е изиграл мач по-малко. Тотнъм заема седма позиция в класирането с актив от 36 точки, две по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед, който е изиграл два мача повече.

100 милиона лева за комплекс "Червено знаме" и спортна зала в Плевен

100 милиона лева са отделени за изграждането на два спортни проекта – „Червено знаме“ в София и многофункционална спортна зала в Плевен . Това съобщи при посещението си в Плевен спортният министър Радостин Василев, който коментира и състоянието на някои федерации. А кметът на града Георг Спартански говори също за спортните обекти в Плевен...

публикувано на 19.05.22 в 14:07

Димитър Димитров и Дейвид Хъдълстоун пропускат СК по спортна гимнастика във Варна

Двама от най-добрите ни гимнастици – Димитър Димитров и Дейвид Хъдълстоун, ще пропуснат Световната купа, която ще се проведе от 26 до 29 май във Варна. Димитров лекува травма в глезена, а Хъдълстоун има проблеми в кръста (обострена дискова херния). Решението на ръководството на федерацията и на треньорския щаб е двамата да пропуснат..

публикувано на 19.05.22 в 13:15

Министър Василев иска да затвори басейна на Спортната палата

Министърът на младежта и спорта Радостин Василев иска да затвори басейна на Спортната палата (ММС) за „модернизиране“ и „осъвременяване“ за неопределен период от време, това се казва в информация публикувана по формата на петиция публикувана в www.peticiq.com. Според публикацията за затварянето на басейна липсва всякаква конкретика. В..

публикувано на 19.05.22 в 12:57
Мартин Минчев (вляво)

Словачко спечели купата на Чехия след победа срещу Спарта (Пр) на Мартин Минчев

Отборът на Словачко спечели купата на Чехия след победа 3:1 срещу Спарта (Прага) на финала в Ухерске Храдище. Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва за столичани през второто полувреме, но не успя да помогне да бъде избегнато поражението за отбора от Прага. Словачко поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Вацлав Юречка беше точен..

публикувано на 19.05.22 в 06:43
ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от първата шестица днес, по "Хоризонт" предаваме ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от 30-ия кръг в първата шестица на елитното ни футболно първенство ще се играят днес. От 18.00 часа на стадион "Българска армия" ЦСКА София посреща Ботев (Пд), а развоя на мача ще може да проследите по програма "Хоризонт" на БНР веднага след края на вечерния осведомителен бюлетин. Другият сблъсък е най-старото столично дерби, в което на стадиона..

публикувано на 19.05.22 в 06:04

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира в Лига Европа

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира с трофея в Лига Европа, след като победи на финала в Севиля Глазгоу Рейнджърс с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при 1:1, след като Джо Арибо (57) даде аванс за шотландците, а Рафаел Боре (69) изравни. При дузпите немците показаха по-здрави нерви, като реализираха и петте си удара – чрез Кристофът..

публикувано на 19.05.22 в 01:00

Рилски спортист е на финал в мъжкото ни баскетболно първенство

Рилски спортист стигна отново до финал в мъжкото ни баскетболно първенство. Самоковци спечелиха истинска гладиаторска битка в зала „Балканстрой“, като надвиха Спартак Плевен за трети път в полуфиналната серия. Рилски спечели серията с 3-0 след много трудно 77:76 при гостуването си и ще чака победителя от серията между Левски и Балкан. Резултатът..

публикувано на 18.05.22 в 21:16