Световната шампионка в спускането от Кортина д'Ампецо 2021 - Корин Сутер, спечели спускането в програмата по състезанията по ски алпийски дисциплини на зимната олимпиада в Пекин. Преди швейцарката три италианки - София Годжа, Надя Делаго и Елена Куртони бяха на първите три позиции и изглеждаха почти сигурни на подиума. Те обаче бяха шокирани от спускането на Сутер, която не направи нито една грешка и с време от 1:31.87 стигна до златото.
Среброто остана за Годжа, която бе на само 0.16 секунди от защитата на титлата си от Пьончан 2018. Звездата на италианските ски участва в Пекин само три седмици след тежкото си падане в Супер-Г в Кортина, в което контузи своето коляно. Нейното присъствие на Игрите в Пекин бе под въпрос до последния момент, но все пак тя се възстанови на време и малко не ѝ достигна за второ поредно злато.
Бронзът бе спечелен от Надя Делаго, която няма нито един подиум в кариерата си в Световната купа, но днес кара вдъхновено и завърши на 0.57 зад Сутер. В подножието на медалите остана за Кира Вайдле от Германия, която бе със само 0.14 по-бавна от Делаго. Петицата с пасив от точно секунда спрямо шампионката затвори Куртони, която се спусна първа по трасето в днешния ден.
С победата си Сутер затвърди швейцарската доминация в скоростните дисциплини на олимпадата в Пекин. Швейцарците спечелиха три от възможните четири златни медала в спусканията и супергигантските слаломи при мъжете и жените. Единствен австриецът Матиас Майер спечели мъжкото Супер-Г, докато Беат Фойц бе над всички в спускането при мъжете, а Лара Гут-Бехрами триумфира в женското Супер-Г. Днес Гут-Бехрами остана едва 16-а с пасив от 2.16 секунди спрямо Сутер.
Програмата на алпийските ски продължава утре с мъжкия слалом (4:15/7:45), в който участие ще вземат Алберт Попов и Камен Златков. Алберт, който в неделя завърши на 17-о място в гигантския слалом, ще гони подобряване на българския рекорд на олимпийски игри, който е двете шести места на Петър Попангелов от слаломите в Лейк Плесид 1980 и Сараево 1984.
За дамите утрешният ден предвижда тренировка в спускането преди алпийската комбинация в сряда. Тя ще включва един манш спускане (4:30) и един манш слалом (8:00). Фаворитка за златото в комбинацията е американката Микаела Шифрин, която днес завърши 18-а и остава с все още нулев актив от Игрите в китайската столица. Тя е световна шампионка в комбинацията за 2021 година.
Най-добрата ни фигуристка Александра Фейгин е една от 12-те дами, които ще имат привилегията да стъпят на олимпийския лед в Милано година преди зимните игри в италианския град. Причината е, че българката ще участва в тестовия турнир по фигурно пързаляне, който се провежда в зала "Unipol Forum" по правилата на Международния кънки съюз. Сред..
Славия и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в последен мач от 21-вия кръг на футболното първенство. Два автогола оформиха крайния резултат на тежкия заснежен терен на стадион "Александър Шаламанов. Асен Георгиев вкара топката в собствената мрежа през първата част и донесе аванс на "белите", а през втората Ертан Томбак върна жеста, като си отбеляза автогол и..
Старши треньорът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Росен Барчовски смята, че макар Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър да са сред лидерите на тима, останалите състезатели също трябва да играят с необходимото самочувствие, информира БТА. Според него именно намирането на баланса в състава ще е ключово са доброто представяне в..
Олимпийската шампионка Алина Кабаева е назначена за нов старши треньор на руския отбор по художествена гимнастика, съобщава МК Спорт. Кабаева ще заеме мястото на Ирина Винер, която подаде оставка преди няколко дни. Кандидатите за поста старши треньор са били трима - Алина Кабаева, Олга Капранова и Анастасия Татарева. 41-годишната Алина Кабаева е..
Европейската федерация по гимнастика номинира Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината". Състезателката на Филип Янев заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж, спечели сребърен медал на същия уред на Европейското първенство в Римини (Италия) и завоюва общо..
Около 200 са подадените кандидатури в категория "Спорт" за 14-о издание на "Нощ на звездите". Спектакълът, който е посветен на талантливите деца на България, се организирана от фондация "Енчо Керязов" в четири категории "Спорт", "Образование", "Изкуство" и „Най-добър млад иноватор“. И тази година в категория "Спорт" кандидатури са подали участници от..
Отборът на Ювентус спечели дербито с Интер от шампионата на Италия по футбол с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Франсиско Консейсао в 74-ата минута. Ювентус записа четвърта поредна победа във всички турнири и се изкачиха на четвърто място в класирането. За Интер това е втора поредна загуба при гостуване в Серия А . Тимът на Симоне..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..