Норвегия остава начело в класирането по медали на ЗОИ

Норвегия остава начело в класирането по медалите след 12-ия състезателен ден на Зимните игри в Пекин. Норвежците прибавиха още два медала днес, злато и бронз и с общо 28 отличия водят в класацията.

Класиране по медали след 12-ия състезателен ден на Зимните олимпийски игри в Пекин:

Ботев (Пловдив) е на финал след нова победа над ЦСКА София

Отборът на Ботев (Пловдив) е първият финалист в турнира за Купата на България по футбол. „Канарчетата“ постигнаха втори успех над ЦСКА София, след като надиграха „червените“ с 2:0 като домакин в реванша и така с общ резултат 3:0 продължават напред в надпреварата.  Пред над 18 000 зрители по трибуните на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив..

публикувано на 01.05.24 в 20:52
Тодор Скримов

Тодор Скримов: Надявам се на нови радостни моменти с феновете

Новото попълнение на волейболния шампион Тодор Скримов даде първото си кратко интервю пред клубния сайт. Бившият национал обеща, че се опита да повтори успехите от този сезон. "Най-голямата радост за всеки един волейболист и спортист като цяло е феновете да се интересуват от него, от неговия отбор, да посещават мачовете", каза той...

публикувано на 01.05.24 в 20:08
Черноморец и Рилски спортист се класираха за полуфиналите

ЦСКА се наложи над шампиона Балкан с 82:77 (26:16, 21:18, 21:20, 14:23) като домакин във втората среща от четвъртфиналния плейоф между двата тима в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни серията на 1-1 победи. Третият решителен двубой ще се проведе на 3 май в „Арена Ботевград“ от 19:00 часа. Победителят от тази двойки ще се изправи..

публикувано на 01.05.24 в 19:59
Алехандро Торо

Алехандро Торо се сбогува с волейболния Левски

Аржентинският волейболист Алехандро Торо напусна Левски София и си взе довиждане с клуба и феновете. Това стана в същия ден, в който Левски представи бившия национал Тодор Скримов като ново попълнение. "Искам да благодаря на всеки, който беше част от отбора, всеки фен, който ни подкрепяше, всеки служител на Левски София ... благодаря и..

публикувано на 01.05.24 в 19:51
Андрей Рубльов

Рубльов отстрани двукратния шампион Алкарас в Мадрид

Руснакът Андрей Рубльов се наложи над защитаващия титлата си Карлос Алкарас с 4:6, 6:3, 6:2 на тенис турнира в Мадрид от сериите "Мастърс" с награден фонд 7,877 милиона евро. Мачът продължи час и 58 минути. Рубльов направи впечеталвяща обрат, въпреки по-слабия си старт и сериозната подкрепа за съперника му от испанската публика, която бе..

публикувано на 01.05.24 в 19:35
Айртон Сена бе почетен на пистата в Имола 30 години след смъртта си

Айртон Сена бе почетен на пистата в Имола 30 години след смъртта му

30-годишнината от смъртта на трикратния световен шампион във Формула 1 - Айртон Сена, бе почетена в сряда на пистата в Имола, където той катастрофира на Гран при на Сан Марино през 1994, предадоха световните агенции. Бе спазена минута мълчание в 2:17 часа, като бяха поднесени и цветя на завоя Тамбурело, като бяха спазени точното време и..

публикувано на 01.05.24 в 18:37
Илиян Радулов

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за мъже на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.  18-годишният българин се наложи на старта на основната схема над представителя на домакините Икер Рамирес с 6:3, 4:6, 6:3 за 2:42 часа. Преди този мач Радулов постигна три победи без загубен сет в..

публикувано на 01.05.24 в 17:59