Локомотив (Пловдив) загуби от Сливнишки герой

ПСК Локомотив
Снимка: ПСК Локомотив (Пловдив)

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:3 (24:26, 27:25, 22:25, 25:27) у дома срещу Сливнишки герой в отложена среща от мъжкия волейболен шампионат.

Мариян Наков се отличи с 29 точки в полза на победителите, докато неговият съотборник Методи Ананиев добави още 13 точки.

Венцислав Георгиев реализира 25 точки за Локомотив.

Сливнишки герой има 24 точки на десето място, докато пловдивчани са със само девет точки на 13-та позиция във временното класиране.

Ярослава Магучих

Ярослава Магучих взе златото в Париж

Украинката Ярослава Магучих спечели олимпийската титла в скока на височина. 22-годишната Магучих, която подобри световния рекорд на Стефка Костадинова, преодоля 200 сантиметра от първи опит, а след това направи неуспешни на 202 и 204 сантиметра. Това е втори медал от олимпийски игри за Магучих, която преди три години в Токио беше бронзова..

публикувано на 04.08.24 в 22:46
Локомотив (Сф) победи с 2:1 Черно море

Локомотив (Сф) спечели срещу Черно море

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 у дома Черно море в среща от 3-ия кръг на футболното ни първенство. Още в 9-ата минута столичани трябваше да направят принудителна смяна. Капитанът Валентин Николов получи контузия и на негово място на терена влезе Селсо Рапосо. В 20-ата минута Велислав Василев от гостите направи пробив, който завърши..

публикувано на 04.08.24 в 21:40
Джазмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата в Париж

Първа олимпийска титла за Италия в тениса

Италианките Джазмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата при женските двойки на турнира по тенис от Олимпийските игри във френската столица Париж. Третите поставени Паолини и Ерани победиха във финала състезаващите се под неутрален флаг рускини Диана Шнайдер и Мира Андреева след обрат с 2:6, 6:1, 10-7. Срещата продължи час и 25 минути...

публикувано на 04.08.24 в 21:38
Светлана Каменова

Светлана Каменова: Благодаря на България за подкрепата

Светлана Каменова, която отпадна на четвъртфиналите в категория до 57 килограма на турнира по бокс на Игрите в Париж, благодари на всички за подкрепата. Настоящата европейска шампионка от Белград 2024 и бронзова медалистка от последното Световно първенство в Ню Делхи 2023 Каменова загуби с 0:5 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) съдийски гласа..

публикувано на 04.08.24 в 21:32
Борислав Георгиев

Борислав Георгиев: Не ни разрешиха да победим

В българския лагер бяха крайно разочаровани след загубата на Светлана Каменова на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс. Треньорът на женския ни национален отбор Борислав Георгиев се появи след срещата с лист, на който беше написано на английски: "Аз съм ХХ, Спасете женския спорт", визирайки, че жените имат две Х-хромозоми, а при мъжете..

публикувано на 04.08.24 в 21:30
Красимир Инински

Красимир Инински: Подкрепям на 100 процента Каменова и треньорите

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински изрази подкрепата си към Светлана Каменова след загубата на националката в категория до 57 килограма на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс в Париж. Инински пристигна в "Арена Норд" за двубоя и изгледа от трибуните мача на Каменова срещу тайванка Лин Ю-тин, а след срещата..

публикувано на 04.08.24 в 21:28
Новак Джокович

Новак Джокович взе и олимпийското злато

Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович спечели и олимпийското злато. На финала в Париж сърбинът се наложи над испанеца Карлос Алкарас със 7:6 и отново 7:6, в мач продължил 2 часа и 52 минути. Така Джокович добави към легендарната си кариера и последното нещо, което липсваше в списъка му от постижения - олимпийския златен..

публикувано на 04.08.24 в 18:43