60 таврийски българи от украинския град Запорожие са настанени безплатно в хотел в Горна Оряховица. Докато чака първото разплащане от държавата, собственичката на хотела продава апартамента, за да осигури оборотни средства за издръжката на бежанците.
29 деца и 31 жени с български корени от Запорожие са приютени безплатно в хотел в Горна Оряховица. Всички са подали документи за временна закрила. Една от бежанките е пенсионерката Людмила:
„Всички се стараят да ни помогнат. Най сме благодарни на нашата управителка, на Цанка. Тя много вложи в нас.“
Хотелът работи само за бежанците от Украйна. Докато дойде време в края на април за първото разплащане по 40 лева, хотелиерката, която приюти таврийските българи, остава без оборотни средства. За да ги набави, Цанка Димитрова обяви апартамента си за продажба:
„Значително смъкнах цената, за да може бързо да се продаде. Този апартамент го ползвам една седмица в годината. По-добре сега са ги използвам тези средства, за да мога да ги обгрижа тези хора, докато дойде време за плащането. Трябва да си подсигуря някакво финансиране“.
Пресслужбата на Светия престол съобщи снощи за напредък в състоянието на папа Франциск, хоспитализиран от 14 февруари в римската болница "Джемели" където му бе поставена диагноза за двустранна пневмония. В прессъобщението на Ватикана се казва, че: "Клиничните състояния на Светия отец са стабилни. Кръвните изследвания, оценени от медицинския..
С Путин се преговаря, когато имаш мускули, имаш сила и си единен със съюзниците. И това ще се опитат да направят френският президент и британският премиер днес на среща във Вашингтон с Тръмп , коментира бившият дипломатът и политик Стефан Тафров в интервю пред БНР. "По-важното е, в тази ситуация европейските лидерите и България да запазят..
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството проведе..
Най-големият карнавал в Кипър, който по традиция се провежда в крайбрежния град Лимасол, започва днес с рекорден брой участници. В продължение на 11 дни, до началото на Великия пост, празнични събития и настроение ще има на много места в страната. Карнавалът в Лимасол тази година е обновен, по-динамичен, пълен с иновации и уникални..
От днес на територията на цялата страна започват масирани проверки от смесени екипи на БАБХ, НАП и КЗП . Това се прави във връзка с мерките, предприети от правителството за скъсяване на веригата на доставките и елиминиране на нелоялните практики при хранителните стоки, съобщават от БАБХ. Засиленият контрол ще обхване всички търговски обекти, в..
Докладчикът на Европейския парламент за Сърбия Тонино Пицула и докладчикът за Косово Рихо Терас ще представят проектодоклади за напредъка на двете страни по пътя към членство в Европейския съюз, предаде БТА. Преди дни хърватската депутатка Ясна Войнич поиска от Европейската комисия да включи в следващия доклад за напредъка на Сърбия "реч на..
Президентът Румен Радев ще отличи с орден "Стара планина" - първа степен професор Кирил Топалов за изключително големи заслуги в областта на науката и обществената дейност, и Георги Йорданов - за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство. Държавният глава ще удостои още Людмил Ангелов с орден "Св. св. Кирил и..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..