"За пореден път българската прокуратура не се занимава с основната си конституционна и законова дейност - да разследва и да повдига обвинения на лица, извършили престъпления, а се занимава с политически ПР".
Това заяви пред БНР депутатът от "Демократична България" доц. Атанас Славов, заместник-председател на парламентарната комисия по правни и конституционни въпроси.
Той подчерта категорично, че е абсолютно недопустимо представители на прокуратурата да коментират политически изявления на легитимни политически лидери, които са получили доверието на гражданите на избори.
"Трябва да е ясно, че критиката към прокуратурата е заради нейната безотчетност, безотговорност и липса на ефективност в противодействието на престъпността, а не защото някой се опитва политически да влияе на този орган, в рамките на съдебната власт", обясни депутатът.
По думите му прокуратурата разпъва чадъри над ред лица от бившето управление.
"Всеки път, когато бъде поставен публично въпросът за необходимостта от отчетност и отговорност на главния прокурор и на представителите на прокуратурата, чуваме отговор от тях, че това е форма на политически натиск. Не, не е политически натиск, а защита на една много ясна кауза, която българските граждани са си поставили за цел - България да стане правова държава. ... Българските граждани искат да имат институции, работещи по европейски стандарти и реформата в правосъдието е неизбежна", коментира още доц. Славов.
Интервюто на Диана Янкулова с доц. Атанас Славов в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.
"Булгаргаз" е поискала газът за юли да поскъпне с 32 на сто и един мегаватчас да се продава за малко над 186 лева. Това каза пред парламентарната комисия, която проверява действията на "Булгаргаз" след спирането на доставките от Русия, изпълнителният директор на газовата ни компания Людмил Йоцов. От думите му стана ясно, че са осигурени количества газ..
Зърното, което влиза у нас от Украйна, не подлежи на фитосанитарен контрол. Това каза министърът на земеделието в оставка Иван Иванов пред ресорната парламентарна комисия. Коментарът му е в отговор на депутатски въпрос защо в България безконтролно се внасят големи количества зърно от Украйна с неясно качество: "С решение на Европейската..
Министерството на вътрешните работи в Скопие разпространи видео от снощните протести с призив гражданите да сигнализират, ако разпознават някого от хулиганите, хвърляли коктейли "Молотов" по полицията и сградата на Собранието. За тази вечер също са обявени протести пред сградата на правителството, затова министърът на вътрешните работи Оливер Спасовски..
България ще реагира срещу езика на омразата по време на протестите в Северна Македония. Това заяви външният министър в оставка Теодора Генчовска. Вътрешното министерство в Скопие разпространи видео от снощните протести Ще бъде пратена протестна нота и ще бъде извикан за обяснения временно управляващият посолството в София, обясни Генчовска...
Руската армия разширява офанзивата си в Донецка област, след като превзе и последния украински бастион в съседната Луганска област - град Лисичанск. От министерството на отбраната в Москва заявиха, че след руски ракетни удари са били унищожени изпратени от Съединените щати на Украйна ракетни системи "Хаймарс". Интензивни сражения се водят на границата..
Изборът на Бойко Рашков за ръководител на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ) и извършването на структурните реформи са два от неотложните приоритети в управленската програма, с която съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев би искал да изпълни връчения му мандат за съставяне на кабинет. Това обяви самият Василев след края на..
Европейският парламент не успя да събере абсолютно мнозинство от 353-ма членове, с което да наложи вето върху т. нар. делегиран акт за таксономията на Еврокомисията. С него ядрената енергия и природния газ са включени в преходния период към чиста енергия. Против предложението гласуваха 328 депутати в ЕП, 278 го подкрепиха, а 33 се въздържаха...
" Андрей Фурсов дава проверени факти . Структурите, за които той говори, ако ги нямаше, самата общност щеше да ги измисли. Такива структури възникват..
"Тези 121 депутата няма да направят много лека и приятна работата на кабинет начело с Асен Василев. Всичко ще бъде толкова на косъм, на ръба , че..
" Страшно е, когато кажа нещо различно, хората казват "ти си платена" . Това е антидемокрация. Най-твърдящите - че са най-демократични и..