Берое поведе на Монтана за титлата при баскетболистките

Берое победи Монтана с 84:75 т.
Снимка: bgbasket

Отборът на Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 84:75 (24:18, 20:22, 21:16, 19:19) и поведе във финалната серия за титлата в женското ни първенство по баскетбол. Играе се до три победи, а втората среща е на 9 април от 17 часа отново в Стара Загора.

Третият двубой от финалната серия е насрочен за понеделник, 11 април от 18.00 часа в зала "Младост" в Монтана. При евентуални четвърти и пети мач, то те са планирани за 13 април в Монтана и на 16 април в Стара Загора.

Двубоят е повторение на финала в последните три години, а през 2021-а титлата спечели Берое. Монтана победи тима от Стара Загора през 2018 и 2019 година, а през 2020-а нямаше шампион заради пандемията от коронавирус.

Първото полувреме беше доста равностойно, а в края на началните 10 минути баскетболистките на Берое успяха да вземат аванс с 24:18. Втората част също се игра оспорвано, а Цветомира Шаренкапова вкара тройка 13 секунди преди почивката, за да направи 44:40 за домакините.

През третата четвърт старозагорки направиха серия от 13:0, за да поведат с 60:46.

6:55 минути преди края Шаренкапова отново вкара тройка за 73:61, след това и Теодора Динева беше точна от далчена дистанция за 76:61, което беше и най-голямата разлика в мача.

Баскетболистките на Монтана успяха да намалят пасива си до 75:82 54 секунди преди сирената, а след това Динева вкара кош за крайното 84:75.

За Берое Теодора Динева изигра поредния си много резултатен мач, вкара 5 от 8-е си стрелби от тройката и завърши с 28 точки. Цветомира Шаренкапова добави 18 точки, с 14 се отличи капитанът Виолина Кочева, а "дабъл-дабъл" от 12 точки и 12 борба направи Ребека Тобин.

За Монтана 2003 много силно игра капитанът Димана Георгиева. Центърът на националния отбор завърши с 20 точки за повече от 28 минути на терена, като спечели и 9 борби. С 16 точки се отличи Христина Иванова, а 12 реализира резервата Виктория Стойчева. Санта Балкойене записа 11 точки и 8 асистенции за 39 минути.

Георг Щайнхаузер

Втори от Обиколката на България спечели 17-ия етап на „Джирото“

Германецът Георг Щайнхаузер, който през 2021 година завърши втори в Обиколката на България, постигна най-големия успех в кариерата си. Той триумфира в 17-ия етап от Обиколката на Италия, който бе един от най-трудните в тазгодишното 107-мо издание на едно от двете най-престижни колоездачни състезания в света. 22-годишният състезател на..

публикувано на 22.05.24 в 19:58
Дара Малинова

Българки са четвърти на европейското по художествена гимнастика

България се нареди на четвърто място в отборното класиране при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща. Дара Малинова и Магдалена Вълкова се представиха много добре и завършиха с общ резултат 117.300 точки в надпреварата. Малинова ще играе на финалите на обръч и на лента, а Вълкова е сред..

публикувано на 22.05.24 в 19:37
Адриан Андреев

Адриан Андреев отпадна в квалификациите на „Ролан Гарос“

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на квалификациите за място в турнира от тенис "Ролан Гарос" и няма да има шанса да се представи на червените кортове в Париж в Големия шлем. Андреев, който е 236-и в ранглистата на АТР, отстъпи в три сета 6:4, 5:7, 3:6 на италианеца Джулио Дзепиери за 2:19 часа. Българската надежда спечели първата част..

публикувано на 22.05.24 в 19:33
Николай Костов

Николай Костов: Имахме контрол над целия мач

Старши треньорът на Левски - Николай Костов, бе доволен след минималния успех на своя тим с 1:0 при гостуването на Крумовград в срещата от предпоследния пети кръг в първата шестица на Първа футболна лига.  "Успяхме да прекъснем серията на Крумовград, защото бяхме добре мотивирани за този мач и имахме план за играта, който футболистите..

публикувано на 22.05.24 в 19:30
Станислав Генчев

Станислав Генчев: Моето бъдеще ще се реши след последния кръг

Старши треньорът на Крумовград - Станислав Генчев, изрази разочарование след поражението на неговия отбор с 0:1 от Левски. По този начин "сините" сложиха край на серията от 15 поредни двубоя без загуба за новака в българския футболен елит. Специалистът коментира и слуховете за евентуално негово преминаване в Левски. "Всяко нещо има начало и..

публикувано на 22.05.24 в 19:27
Цветана Добрева

Цветана Добрева: Валентина Георгиева има шанс да влезе във финала на прескок на ОИ в Париж

"Валентина Георгиева има шанс да влезе във финала на прескок на олимпийските игри в Париж. По-трудно ще бъде да спечели медал. Има гимнастички, които изпълняват прескоци с много по-високи оценки за трудност. Тя добави още 8 десети към тези прескоци, които изпълнява. Това не е малко и се надяваме да е достатъчно, може би малко няма да й достигне за..

публикувано на 22.05.24 в 18:38
Левски нанесе първа загуба на Крумовград през 2024 г.

Отборът на Левски нанесе първа загуба на Крумовград през 2024 година, след като "сините" спечелиха с минималното 1:0 като гости на новака в елита в двубой от предпоследния пети кръг в плейофната фаза в първата шестица в Първа лига. Единственото попадение в срещата реализира Вендерсон Цунами във втората минута на добавеното време. Така столичани..

публикувано на 22.05.24 в 18:35